Clasamente pentru Royal Veterinary College University of London ()

Royal Veterinary College (RVC) este cea mai mare școală dedicată educației medicilor veterinari din Regatul Unit, precum și una dintre cele mai mari din lume. Datorită reputației bine stabilite a colegiului, profesioniștii aspiranți la îngrijirea animalelor vin din străinătate pentru a avea ocazia de a învăța de la echipa experimentată de tutori care lucrează aici. Colegiul gestionează London BioScience Innovation Centre, oferind studenților posibilitatea de a lucra potențial ca cercetători științifici.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • martie 2024: actualizare. obține locul 876.
  • octombrie 2023: Noua ediție a (Textile Science and Engineering). clasat #401.
  • octombrie 2023: clasează 251 în cel mai recent (Business and Economics) de la THE Times Higher Education, UK.
  • septembrie 2023: clasează 401 în cel mai recent de la THE Times Higher Education, UK.

[Publicat 27 septembrie, 2023]

[Publicat 24 octombrie, 2022]

[Publicat 15 august, 2023]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

[Publicat 31 iulie, 2023]

[Publicat 11 mai, 2022]

Clasări vechi în clasamentele universitare globale TOP

Clasamente pe materii

Științele naturii

Biologie

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Biologie The Guardian University League Tables by Subject
Științele naturii

Evaluări ale studenților pentru

Mulțumirea studenților:
4.3 (pe baza 347 evaluări ale studenților)
Google ratings:
4.2 (pe baza 122 evaluări ale studenților)
Facebook ratings:
4.5 (pe baza 225 evaluări ale studenților)

"Unul dintre cele mai mari aspecte pozitive pentru mine în ceea ce privește participarea la acest colegiu a fost faptul că târgurile de locuri de muncă sunt organizate destul de des, iar angajatorii participă adesea personal la aceste evenimente. Este normal ca absolvenții de aici să ajungă să aibă un loc de muncă de încredere imediat ce își termină studiile. Unii au criticat biroul de consiliere în carieră pentru că nu răspunde rapid, dar, în opinia mea, acest lucru se datorează faptului că ratele de ocupare a forței de muncă după absolvire sunt atât de ridicate în cazul nostru."

"Orarul cursurilor poate fi un pic haotic uneori, cu așteptări lungi între fiecare curs în unele zile. Cel mai important lucru este că educația pe care am primit-o aici a fost de cea mai bună calitate și mi-am făcut prieteni grozavi."

Despre

PROS

• Toate cursurile de medicină veterinară de la RVC sunt acreditate de AVBC, RCVS, EAEVE și AVMA. Acest lucru asigură faptul că absolvenții au urmat programe de studii standardizate, ajutând perspectivele de angajare după absolvire.
  • Potrivit celor înscriși, majoritatea cursurilor au foarte multe ore de contact. Acest lucru înseamnă că majoritatea experienței are loc în sala de clasă.
  • Ratele de angajare după absolvire sunt ridicate, ceea ce mulți studenți sunt de acord că se datorează eficienței și frecvenței târgurilor de locuri de muncă care au loc la fața locului.

CONS

• O nemulțumire recurentă este că taxele de școlarizare sunt ridicate și pot reprezenta o barieră semnificativă pentru cei care doresc să urmeze o carieră în acest domeniu.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
+44 (0) 2074 685 000
Adresă:
Royal College Street
NW1 0TU, Londra
Anglia
Site web:
Social:

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

THE Student Experience Survey by Times Higher Education

Times Higher Education a chestionat 20251 studenți din Marea Britanie cu privire la experiența lor de studiu. 55 studenți de la au participat la sondaj.

Mai jos puteți vedea rezultatele pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Scor general: 81.1

Componența studenților din

United States:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
Canada:
Singapore:
China:
India:
Malaezia:
Elveția:
Turcia:
Nigeria:
Korea (South):
Taiwan:
Thailanda:
Australia:
Emiratele Arabe Unite:
Bermuda:

Harta pentru

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 84 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 16 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

se găsește în THE World University Rankings, US News: Best Global Universities, ARWU Academic Ranking of World Universities - ShanghaiRanking, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities și altele. Vedeți toate cele 13 clasamente pentru .

a obținut locul 401 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Agricultură. Ea se clasează pe locul 1 în (Agriculture & Forestry). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 16 printre universitățile din Londra și pe locul 84 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 84 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.