Clasamente pentru Conservatoire for Dance and Drama ()

Situat în diferite locații din Regatul Unit, Conservatorul de dans și teatru se află în Bristol, Londra și Leeds. În aceste instituții, studenții se pot aștepta să aibă acces la programe oferite de profesioniști cu experiență în disciplinele de dans contemporan, balet, pregătire scenică și chiar arte de circ.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: clasează 1 în cel mai recent (Business and Management) de la The Guardian News and Media Limited.

Despre

PROS

• Pentru oricine își dorește o carieră de dansator în Regatul Unit, în special, acest grup de școli se bucură de una dintre cele mai bune reputații din țară, oferindu -le artiștilor aspiranți cel puțin șansa unei audiții în multe situații.
  • Vizitele frecvente ale unor personalități marcante din domeniul dansului îmbogățesc experiența de învățare în școlile Conservatorului, cu seminarii susținute de unii dintre cei mai buni artiști din fiecare disciplină.
  • O caracteristică pe care studenții o laudă adesea este faptul că aceste școli apreciază o abordare echilibrată în cadrul cursurilor care amestecă diferite discipline în cadrul aceluiași curs.

CONS

• Unele persoane consideră că aceste școli păstrează o atmosferă de modă veche în unele cazuri, dar acest lucru poate fi o chestiune de gusturi și așteptări individuale.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
Conservatoire for Dance and Drama
WC1H 9JJ, Londra
Anglia
Site web:
Social:

Componența studenților din

Harta pentru

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 130 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 29 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 1 în (Drama and Dance). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 29 printre universitățile din Londra și pe locul 130 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 130 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.