Clasamente pentru UCL Institute of Education ()

UCL Institute of Education (IoE) este una dintre cele 11 facultăți care fac parte din prestigiosul University College London. IoE are în special disciplinele Sociologie, Științe sociale, Media și Studii de educație, toate acestea fiind frecvent clasate de numeroase organizații de clasificare printre cele mai bune de acest gen la nivel mondial. Lăsând la o parte cadrele universitare de clasă mondială, la UCL Institute of Education vă puteți bucura de o selecție largă de cluburi și societăți la care să participați în timpul liber, precum și de facilități de recreere, cum ar fi sala de sport și zonele de lounge din campus.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • martie 2023: Publicarea site-ului (Business & Management Studies). Poziția în clasament #1.

Clasamente pe materii

[Publicat 22 martie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Educație QS World University Rankings By Subject

Despre

PROS

• Clasat în mod constant printre primele 30 de universități din lume de către Times Higher Education și US News. QS University Rankings enumeră numeroase materii predate la IoE în cele mai înalte categorii de clasament.
  • Un număr mare de studenți de la UCL raportează că găsirea unui loc de muncă cu jumătate de normă este relativ ușoară în Londra, iar acest lucru va fi important pentru multe persoane din cauza costurilor asociate cu traiul în acest oraș.
  • Facilitățile de la fața locului oferă tot ceea ce au nevoie majoritatea studenților, inclusiv o bibliotecă dotată cu mii de volume de cărți și abonamente la reviste și spații ample de studiu.

CONS

• Un factor de care trebuie să țineți cont înainte de a vă muta la Londra este că aici costul vieții este ridicat, inclusiv cheltuieli precum cele de călătorie și de îmbrăcăminte. Cheltuielile din Londra, în special, tind să surprindă studenții internaționali, așa că ar trebui să fie investigate corespunzător înainte de sosire.
  • Rezidențele studențești de la UCL nu dispun de zone de living, potrivit studenților actuali și foștilor studenți, ceea ce face dificil pentru colegii de cameră să petreacă timpul împreună și să se cunoască acasă.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
Adresă:
20 Bedford Way
WC1H 0AL, Londra
Anglia
Site web:
Social:
  • Education Studies BA: a student's view | UCL IOE
  • Early Years Education MA | UCL Institute of Education

Harta pentru

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 135 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 28 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Educație. Ea se clasează pe locul 1 în (Education). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 28 printre universitățile din Londra și pe locul 135 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 135 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.