Clasamente pentru Royal Academy of Music, University of London ()

Înființată în 1822, Academia Regală de Muzică, Universitatea din Londra, este situată chiar în centrul orașului Londra. Această academie prestigioasă este cel mai vechi conservator din Marea Britanie și a produs numeroase nume cunoscute, precum Harrison Birtwistle, Annie Lennox și Elton John. Toți studenții sunt așteptați să participe la o audiție în timpul procesului de admitere, iar fiecare aptitudine muzicală are o listă de aptitudini esențiale pe care academia le caută, care sunt enumerate pe larg pe site-ul lor.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru
  • septembrie 2023: Noua ediție a (Business, Management and Marketing). clasat #29.
  • septembrie 2023: clasează 3 în cel mai recent (Business and Management) de la The Guardian News and Media Limited.
  • iulie 2023: actualizare. obține locul 7261.
  • iunie 2023: Noua ediție a (Arts, Drama & Music). clasat #3.

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Arte vizuale și interpretare

[Publicat 09 septembrie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]

[Publicat 15 septembrie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru

Muzică The Guardian University League Tables by Subject
Arte vizuale și interpretare

Evaluări ale studenților pentru

Mulțumirea studenților:
4.7 (pe baza 1041 evaluări ale studenților)
Facebook ratings:
4.7 (pe baza 1041 evaluări ale studenților)

"Corpul studențesc de aici este divers, cu oameni din aproape orice loc la care te poți gândi. Acest lucru mi s-a părut deosebit de interesant în calitate de student la licență în muzică, deoarece oamenii din fiecare țară sunt capabili să aducă tradițiile muzicale de acasă și să ne învețe pe toți ceva nou."

"Academia este situată într-una dintre cele mai frumoase zone ale Londrei și, desigur, fiind o academie de muzică, vă puteți aștepta să participați la spectacole muzicale la fața locului de mai multe ori pe săptămână, ceea ce este o adevărată plăcere, având în vedere calibrul muzicienilor care studiază aici. Aceasta este, de asemenea, o modalitate sigură de a-ți face prieteni și de a-ți face legături."

"Vibrația din acest loc este unică și nu știam asta înainte de a mă duce, dar este locul pe care speram să-l găsesc de ani de zile. Este o experiență specială și un privilegiu să poți trăi și să studiezi cu oameni care sunt la fel de înnebuniți de Muzică ca și tine. Singura mea critică este că unii studenți pot deveni puțin competitivi, dar aceștia sunt minoritari."

Despre

PROS

• Academia Regală de Muzică din Londra are studenți din mai multe țări și medii diferite, ceea ce îi ajută pe studenții internaționali să se simtă rapid ca acasă.
  • Academia este renumită pentru că a produs artiști de renume mondial, inclusiv Annie Lennox și Elton John.
  • QS World Rankings a inclus academia între primele 5 din lume pentru educație muzicală.
  • Clădirile sunt elegante și există multe evenimente și spectacole care au loc pe tot parcursul anului, potrivit studenților și vizitatorilor. Acest lucru conferă campusului o atmosferă unică și îi face pe toți să aibă chef să creeze muzică.

CONS

• Este o instituție mică de învățământ superior coeducațional, cu un număr de 500 -999 de studenți, așa că poate fi dificil să fii admis, dar nu ai nimic de pierdut dacă încerci!

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
+44 (0) 2078 737 373
Adresă:
Marylebone Road
NW1 5HT, Londra
Anglia
Site web:
Social:
  • Supporting Academy scholarships

Recenzii agregate ale studenților NSS

Mai jos puteți vedea rezultatele obținute de pentru fiecare dintre întrebările din sondaj în comparație cu media pentru toate universitățile din Marea Britanie.

Componența studenților din

China:
United States:
Hong Kong (Special Administrative Region of China):
Australia:
Korea (South):
Rusia:
Brazilia:
Norvegia:
Bolivia:
Canada:
Israel:
Noua Zeelandă:
Taiwan:
Singapore:
Malaezia:
Japonia:
Africa de Sud:
Elveția:

Harta pentru

Alte universități din Londra:

Design interior

ocupă locul 143 în Anglia în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 382 universităților din Anglia.

ocupă locul 35 din Londra în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 90 universități din Londra.

se găsește în Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 6 clasamente pentru .

a obținut locul 7261 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru .

a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Arte vizuale și interpretare. Ea se clasează pe locul 3 în (Performing Arts). Consultați toate clasamentele pe materii pentru .

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, se află pe locul 35 printre universitățile din Londra și pe locul 143 printre universitățile din Anglia. Consultați toate clasamentele pentru .

În clasamentul nostru meta, se află pe locul 143 între toate universitățile din Anglia, iar University of Oxford se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Londra. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.