Teesside University
Antrenament sportiv și exerciții fizice FdSc
Teesside University - Teesside University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22438 £20448 £24818
Interval de 25-75 procente £18849 - £25991 £15981 - £24541 £19498 - £30391

Nota: Din cauza locației de livrare a cursului și a restricțiilor privind vizele, acest curs NU este disponibil pentru studenții internaționali care au nevoie de o viză de student. Localizare: Acesta este un premiu al Universității Teesside livrat în parteneriat cu Hartlepool College of Further Education (cod campus 5, sunați la 01429 295000 pentru mai multe informații despre acest curs). Deschiderea cursului: Aceasta este o calificare inovatoare care oferă o abordare holistică pentru a dezvolta abilitățile academice și profesionale necesare pentru a reuși în mediul sportiv și de exerciții fizice. Prin integrarea unei abordări legate de locul de muncă, programul răspunde nevoilor cursanților, precum și ale angajatorilor, care au informat o mare parte din conținut. Cursul vă echipează cu abilitățile necesare pentru a fi un practician eficient și reflexiv în domeniul antrenamentului sportiv și al exercițiilor fizice. După curs: Absolvenții vor fi bine pregătiți pentru o carieră în domeniul antrenamentului sportiv sau al exercițiilor fizice, deoarece cursul oferă posibilitatea de a dezvolta abilitățile necesare pentru a obține premii ale organismelor naționale de guvernare. Absolvenții de succes ar putea, de asemenea, să dorească să-și continue educația prin trecerea la gradul superior BSc (Hons) Applied Sport and Exercise la Universitatea Teesside. Opțiunile de carieră sunt variate, inclusiv antrenoratul la diferite niveluri (în funcție de calificările suplimentare ale organismului de conducere), de la recreere la performanță sportivă de elită și dezvoltare sportivă în sectorul public sau privat.

Notarea și timpul de studiu

Accesați informațiile de evaluare prin intermediul site-ului web al Universității Teesside, folosind link-ul de pe pagina de curs furnizat (sau vizitați www.tees.ac.uk)..

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe de calificare

Diploma de acces la HE

Din cauza locației de livrare a cursului și a restricțiilor de viză, nu acceptăm aplicații de la studenții internaționali care au nevoie de o viză de student.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sports Coaching and Exercise, FdSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Antrenament sportiv și exerciții fizice FdSc

.

Clasamentul Teesside University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Teesside University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru Teesside University

Despre Teesside University

Înființată în 1929, Universitatea Teesside este situată în cadrul marelui oraș Middlesbrough. Această instituție este deosebit de activă atunci când vine vorba de activitatea de cercetare, investind fonduri semnificative în cele șase centre ale sale, fiecare dintre acestea fiind dedicat unor domenii de studiu distincte. Pentru studenții pasionați de sport, există, de asemenea, o mare varietate de instalații moderne pentru a vă satisface nevoile de exerciții fizice.

Lista cu 220 cursuri de licență și masterat de la Teesside University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Teesside University

• Teesside University Students’ Union
  • Reasons to Choose Teesside