University of South Wales
Antrenor și dezvoltare a fotbalului comunitar FdSc
University of South Wales - University of South Wales

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 100 absolvenți la Community Football Coaching and Development FdSc la University of South Wales pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Sport și Științe ale Exercițiului.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22438 £20448 £24818
Interval de 25-75 procente £18849 - £25991 £15981 - £24541 £19498 - £30391

Sunteți pasionat de o carieră în industria fotbalului? Diploma de bază în Community Football Coaching and Development oferă o oportunitate de a obține un premiu de antrenor recunoscut în industrie, fiind în același timp afiliat la un anumit club de fotbal. Acest curs unic de coaching de fotbal a fost conceput împreună cu English Football League Trust (EFLT) pentru a identifica tipul de abilități și calități care sunt necesare pentru a lucra în cadrul departamentelor comunitare ale cluburilor de fotbal profesionist sau ale organismelor naționale de conducere în domenii de creștere, cum ar fi incluziunea socială, coachingul comunitar și dezvoltarea fotbalului. Veți învăța despre antrenoratul copiilor și tinerilor, antrenoratul de fotbal, dezvoltarea fotbalului, incluziunea socială și abilitățile de management sportiv. Veți lucra predominant în cadrul propriului club de fotbal, cu un minim de cinci zile pe an la USW Sport Park, centrul nostru ultramodern de 3,7 milioane de lire sterline pentru antrenori și dezvoltarea performanței. Urmăriți-ne pe Twitter.

Notarea și timpul de studiu

Punctaj UCAS minim necesar

To include at least one A Level in Science, Mathematics, Physical Education or Psychology but to exclude General Studies.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

Nota minimă C la componenta de bază.

Diploma de acces la HE

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (prima predare din septembrie 2016)

Această calificare este luată în considerare alături de alte calificări acceptate de UoN, cum ar fi A Levels, inclusiv limba franceză, dacă se ia. Nu este necesară nicio calificare lingvistică pentru traseul pentru începători.

• Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Community Football Coaching and Development, FdSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Antrenor și dezvoltare a fotbalului comunitar FdSc

Studenții au acces la o gamă largă de resurse, inclusiv manuale, publicații și computere în biblioteca universității și prin intermediul resurselor online. În majoritatea cazurilor, acestea sunt mai mult decât suficiente pentru a finaliza un curs de studiu. În cazul în care există costuri suplimentare, obligatorii sau opționale, acestea sunt detaliate pe site-ul web al Universității (pe paginile cursurilor individuale). Desigur, studenții pot alege să își achiziționeze resurse/instrumente personale suplimentare față de cele enumerate pentru a-și susține studiile, pe cheltuiala proprie. Toate costurile de papetărie și tipărire sunt pe cheltuiala proprie a studentului. Studenții din Țara Galilor și din UE pot fi eligibili pentru o bursă de învățare a guvernului galez, condiționată de mijloace. Vă rugăm să vizitați site-ul web al universității pentru detalii complete.

Clasamentul University of South Wales în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of South Wales în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru University of South Wales

Despre University of South Wales

Universitatea din Țara Galilor de Sud este o universitate din Țara Galilor finanțată de guvern, iar campusurile sale sunt situate în Cardiff, Newport și Pontypridd. Universitatea este rezultatul fuziunii dintre Universitatea din Glamorgan și Universitatea din Țara Galilor, din Newport. Fiecare campus are o importanță egală pentru universitate, fiecare dintre ele oferind propria serie de facilități pentru utilizări distincte.

Lista cu 299 cursuri de licență și masterat de la University of South Wales - Catalogul cursurilor

• Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales
  • Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales

Antrenor și dezvoltare a fotbalului comunitar FdSc