University of Lincoln
Asistență medicală (Asistent medical autorizat - Sănătate mintală) BSc (Hons)
University of Lincoln - University of Lincoln

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 30 absolvenți la Nursing (Registered Nurse - Mental Health) BSc (Hons) la University of Lincoln pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Nursing în domeniul sănătății mintale.

Salariul absolvenților de asistență medicală și moașe

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Nursing în domeniul sănătății mintale la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25500 - £28000 £18500 - £29000 £19000 - £31000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de asistență medicală și moașe din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24953 - £30183 £21903 - £32218 £23682 - £35970

Practica de nursing în secolul XXI devine din ce în ce mai solicitantă. Asistentele medicale joacă un rol cheie, prin activitatea lor în cadrul asistenței medicale primare și secundare, restabilind și promovând sănătatea, sprijinind pacienții și familiile acestora și profilând nevoile de asistență medicală ale comunităților. Universitatea din Lincoln recunoaște provocările la adresa asistenței medicale contemporane și viitoare și a practicii de asistență medicală. Acest curs acreditat profesional oferă studenților posibilitatea de a studia pentru a deveni o asistentă medicală înregistrată la Consiliul de Nursing și Moașe. Acesta este conceput pentru a pregăti absolvenții să contribuie la modelarea viitoarelor servicii de asistență medicală în domeniul complex, solicitant și plină de satisfacții al asistentei medicale în domeniul sănătății mintale. Scopul programului este de a le permite studenților de la nursing să devină apți pentru practică în conformitate cu Standardele Consiliului de Nursing și Moașe pentru Educația de Nursing înainte de înscriere și să se înregistreze ca asistent medical calificat.

Recunoscută de Nursing and Midwifery Council (NMC) în scopul înregistrării ca asistent medical calificat (sănătate mintală).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Nursing (Registered Nurse - Mental Health) BSc (Hons) la University of Lincoln

95% Profesioniști asociați în domeniul asistenței sociale și al locuințelor
5% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor

Notarea și timpul de studiu

Modul în care studenții vor fi evaluați la acest curs va varia pentru fiecare modul. Aceasta ar putea include lucrări de curs, cum ar fi o disertație sau un eseu, examene scrise și practice, dezvoltarea unui portofoliu, muncă în grup sau prezentări, pentru a numi doar câteva exemple. De-a lungul acestui curs, studenții pot primi îndrumare de la profesori, lectori principali, lectori, cercetători, practicieni, experți sau tehnicieni invitați și pot fi sprijiniți în învățarea lor de către alți studenți.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Nursing (Registered Nurse - Mental Health), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Asistență medicală (Asistent medical autorizat - Sănătate mintală) BSc (Hons)

Pentru fiecare curs, studenții pot constata că există costuri suplimentare. Acestea pot fi în ceea ce privește îmbrăcămintea, materialele sau echipamentele specifice necesare, în funcție de domeniul lor de studiu. Unele cursuri oferă studenților posibilitatea de a efectua lucrări de teren sau excursii pe teren. În cazul în care acestea sunt obligatorii, costurile de călătorie, cazare și masă pot fi acoperite de universitate și, prin urmare, sunt incluse în taxa de studiu. În cazul în care acestea sunt opționale, studenților li se va cere în mod normal (cu excepția cazului în care se specifică altfel) să își plătească singuri costurile de transport, cazare și masă.

În ceea ce privește manualele, Universitatea oferă studenților care se înscriu o listă cuprinzătoare de lectură, iar biblioteca noastră extinsă deține fie materiale, fie versiuni virtuale ale textelor de bază pe care studenții trebuie să le citească. Cu toate acestea, studenții pot prefera să cumpere unele dintre acestea pentru ei înșiși și, prin urmare, vor fi responsabili pentru acest cost.

Vă rugăm să rețineți că studenții sunt responsabili pentru propriile cheltuieli de călătorie, cazare și cheltuieli generale de trai în timpul stagiilor de practică.

Clasamentul University of Lincoln în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 20 clasamente universitare pentru University of Lincoln

Despre University of Lincoln

Universitatea din Lincoln este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice din Lincoln, Anglia. Campusul principal se află în apropiere de Brayford Pool, un lac natural din centrul orașului Lincoln. Ca instituție de învățământ, pune accentul pe calitatea predării sale, asigurându-se că studenții ajung la examene simțindu-se cât mai bine pregătiți posibil.

Lista cu 168 cursuri de licență și masterat de la University of Lincoln - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Lincoln

• We Are STUDENT LIFE | University Of Lincoln
  • International Students Reflect on their Time at University | University of Lincoln