University of Dundee
Nursing în domeniul sănătății mintale BSc (Hons)
University of Dundee - University of Dundee

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 40 absolvenți de Mental Health Nursing BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Nursing în domeniul sănătății mintale de la University of Dundee pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Nursing în domeniul sănătății mintale.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Nursing în domeniul sănătății mintale

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Nursing în domeniul sănătății mintale la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £25500 - £27000 £25000 - £29500 £26500 - £35000

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Nursing în domeniul sănătății mintale din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24953 - £30183 £21903 - £32218 £23682 - £35970

În calitate de asistent medical de sănătate mintală, veți îngriji persoane într-o gamă diversă de medii, care prezintă o varietate de provocări de sănătate mintală. Pentru versiunea BSc (Hons) a acestui curs, veți finaliza un proiect de onoruri pe un subiect la alegere.

O proporție semnificativă a populației va avea dificultăți în ceea ce privește sănătatea mintală pe parcursul vieții. Acest curs vă va pregăti pentru a-i sprijini în procesul de recuperare. Veți dobândi abilități practice și cognitive și veți părăsi cursul ca un practician competent și încrezător.

Veți învăța să lucrați în diferite medii, cum ar fi spitalele din orașe, comunitățile rurale și în casele oamenilor.

Veți petrece 50% din timp învățând în campus, iar restul de 50% în cadrul unor stagii în spitale și în comunități. Plasamentele vă ajută să vă dezvoltați abilitățile practice necesare pentru a lucra în domeniul asistenței medicale și veți face cunoștință cu elementele practice ale asistentei medicale în domeniul sănătății mintale în centrul nostru de abilități clinice.

Finalizarea acestui curs vă oferă atât o calificare academică, cât și o înregistrare profesională în cadrul Consiliului de Nursing și moașe.

Recunoscută de Nursing and Midwifery Council (NMC) în scopul înregistrării ca asistent medical calificat (sănătate mintală).

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Mental Health Nursing BSc (Hons) la University of Dundee

Tariful UCAS al studenților acceptați la Nursing în domeniul sănătății mintale

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Mental Health Nursing, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Nursing în domeniul sănătății mintale BSc (Hons)

EU £20900 an 1
Internațional £20900 an 1

Taxele de școlarizare afișate pentru studenții din Restul Regatului Unit și Scot / UE sunt pentru 2022/23. Taxele pentru 2023/24 nu au fost încă confirmate și așteptăm confirmarea acestora în martie 2023.

Taxele de școlarizare internaționale indicate sunt confirmate pentru admiterea din 2023/24. Acestea vor crește cu cel mult 5% pe an pe durata cursului dumneavoastră.

Clasamentul University of Dundee în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 30 clasamente universitare pentru University of Dundee

Despre University of Dundee

Universitatea din Dundee este o instituție finanțată din fonduri publice în orașul mic și divers Dundee, Scoția. Cunoscuți în special pentru activitatea lor de cercetare în domeniile Sănătate și Schimbări climatice, studenții cercetători de aici simt că pot face o diferență acasă și în străinătate. Studenții descoperă în Dundee un oraș prietenos, sigur și primitor, unde locuitorii pot ajunge la majoritatea angajamentelor lor fie cu bicicleta, fie chiar pe jos.

Lista cu 387 cursuri de licență și masterat de la University of Dundee - Catalogul cursurilor

• Student life at the University of Dundee
  • The University of Dundee is...
  • Students from Africa Studying and Living in Dundee | University of Dundee