University of East London
Artă plastică (cu un an de fundație) BA (Hons)
University of East London - University of East London

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £19944 £17765 £21610
Interval de 25-75 procente £15926 - £24815 £12805 - £22829 £15583 - £26794

Cursul BA Fine Art de la University of East London oferă un mediu creativ de învățare dinamică, critică și interdisciplinară pentru studenții care doresc să se specializeze în realizarea de artă contemporană care va duce la căi largi de carieră în industriile culturale și creative.

Ca parte a domeniului unic al artelor vizuale, înțelegem modul în care arta contemporană se poate implica în multe discipline. Cursul nostru este predat de artiști practicieni, curatori, directori culturali și scriitori; mulți dintre ei au profiluri de expoziții sau publicații internaționale, experiență de lucru cu organizații publice și private, care își împărtășesc practica și expertiza cu studenții. Programul oferă oportunități de a se angaja cu organizații externe și cu creatori practicieni în cadrul Detour Ahead, Cultural Manoeuvres, serii de conferințe invitate și vizite.

Studenții noștri lucrează într-o gamă largă de discipline, inclusiv pictură, sculptură, instalație, video, fotografie, gravură, film, new media care implică scanarea 3D, realitate virtuală, realitate augmentată și robotică.

Suntem mândri de reputația noastră de a pune în valoare talentele unor artiști străluciți, cu ajutorul și sprijinul unora dintre cele mai mari nume din arta britanică.

Anul de fundație este perfect dacă vă doriți o diplomă în arte plastice, dar nu îndepliniți cerințele standard de intrare. În primul rând, vă pregătim pentru licență în timpul anului de fundație, aducându-vă la zi cu abilitățile academice și cu o bază solidă în materie, apoi puteți continua să urmați cursurile de licență complete.

Studenții noștri de la Arte Plastice lucrează într-o gamă largă de discipline, inclusiv desen, pictură, sculptură, instalații, film, fotografie și performance. Ce anume îi distinge pe artiștii plastici? Ei bine, aceștia lucrează de obicei în mod independent, fără un client. Lucrările lor pot ieși în evidență prin frumusețea sau semnificația lor datorită unei practici inovatoare sau a unui nivel ridicat de abilități meșteșugărești sau conceptuale. Experimentarea și asumarea de riscuri reprezintă, de asemenea, o parte esențială a individualismului lor.

Apariția unor astfel de talente singulare a marcat de mult timp cursul de arte frumoase al UEL ca fiind excepțional. Suntem bine cunoscuți pentru faptul că am hrănit artiști revoluționari încă de când frații Chapman au început să își facă o impresie dramatică în anii 1980. Diversitatea studenților și a personalului nostru, cu trecutul și experiențele lor vaste și extrem de diferite, este cea care contribuie la transformarea acestui curs într-unul deosebit de bogat și fascinant.

La sfârșitul primului semestru din primul an, veți face o prezentare a lucrării dumneavoastră în fața unui juriu format din doi membri ai personalului. Nu se acordă nicio notă în această etapă, veți primi feedback oral și scris. Veți repeta acest lucru la sfârșitul celui de-al doilea trimestru al primului an, dar de data aceasta vi se va acorda o notă. În al doilea an, veți participa la expoziția din al doilea an și veți discuta despre munca dumneavoastră cu doi tutori. Apoi se acordă o notă. În al treilea an, veți prezenta cea mai bună lucrare a dvs. în cadrul expoziției de diplomă, iar o comisie formată din toți membrii echipei academice va stabili nota dvs. Notele de la fiecare nivel sunt moderate de o echipă de examinatori externi. Feedback-ul este oferit în termen de 15 zile lucrătoare, în conformitate cu politica de evaluare și feedback a UEL.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Artele spectacolului

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Fine Art (with Foundation Year), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Artă plastică (cu un an de fundație) BA (Hons)

Costul mediu de trai al studenților în Londra

• Foundation

Clasamentul University of East London în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 18 clasamente universitare pentru University of East London

Despre University of East London

Universitatea din Estul Londrei, adesea abreviată UEL, își declară obiectivul de a deveni principala universitate din Regatul Unit axată pe carieră. UEL își desfășoară activitatea în trei campusuri diferite: Stratford Campus, Docklands Campus și University Square Stratford. Docklands Campus este cel mai mare dintre cele trei campusuri și se află la doar 15-20 de minute de mers pe jos de centrul Londrei și la 10-15 minute de Canary Wharf cu trenul.

Lista cu 228 cursuri de licență și masterat de la University of East London - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of East London

• International Student Experience at UEL
  • What's it like being an International Student at University of East London?
  • #ChooseUEL - Suleman
  • Amelia - #ChooseUEL
  • Jessica - #ChooseUEL

Docklands Campus