Clasamente pentru Polytechnic School of Montreal (Polytechnic School of Montreal)

Polytechnique Montréal, cunoscută anterior sub numele de École Polytechnique de Montréal, este un colegiu bilingv de inginerie care oferă studii universitare și postuniversitare și este foarte bine cunoscută pentru că este activă în domeniul cercetării. Această instituție oferă mai multe programe de inginerie decât orice altă instituție din țară, printre care se numără cele din domeniul aerospațial, biomedical și nuclear, pentru a numi doar câteva.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru Polytechnic School of Montreal
  • martie 2024: Scimago Institutions a anunțat cele mai recente rezultate din cu Polytechnic School of Montreal în poziția 789.
  • decembrie 2023: Publicarea site-ului . Poziția în clasament #946.
  • iulie 2023: Noua ediție a . Polytechnic School of Montreal clasat #788.
  • iulie 2023: (Business) actualizare. Polytechnic School of Montreal obține locul 977.

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

Inginerie chimică

Inginerie civilă

Inginerie de mediu

Inginerie mecanică

Studii socio-umaniste

Economie

Cele mai bune clasări pe materii pentru Polytechnic School of Montreal

Inginerie civilă URAP University Ranking by Academic Performance - By Field
Economie URAP University Ranking by Academic Performance - By Field
Studii socio-umaniste
Agricultură URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Despre Polytechnic School of Montreal

PROS

• Cu un buget anual de aproape un milion de dolari, biblioteca lor este aproape fără egal când vine vorba de colecții de documente specializate în științe aplicate și subiecte tehnologice.
  • Studenții beneficiază de ateliere gratuite despre cum să utilizeze cât mai bine resursele academice ale școlii, deoarece amploarea enormă a materialelor poate fi intimidantă la început.
  • O universitate de cercetare renumită, cu numeroase premii pentru frecvența cu care cercetarea lor este citată în reviste academice.

CONS

• Numeroși elevi au afirmat că există o dependență excesivă de Powerpoint în clasă.

Elemente cheie

Anul fondării:
Telefon:
+1 514-340-4711
Adresă:
CP 6079, Succursale Centre Ville
H3C 3A7, Montreal
Canada
Site web:
Social:
  • Choisir Poly… Vivre Montréal!
  • Nabil Fates - Polytechnique Montréal
  • Études supérieures - Polytechnique Montréal
  • Sabrina Watelle - Polytechnique Montréal

Harta pentru Polytechnic School of Montreal

Alte universități din Montreal:

Design interior

Polytechnic School of Montreal ocupă locul 37 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

Polytechnic School of Montreal ocupă locul 6 din Montreal în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 6 universități din Montreal.

Polytechnic School of Montreal se găsește în Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - US & Canada, Webometrics Ranking Web of Universities Vedeți toate cele 5 clasamente pentru Polytechnic School of Montreal.

Polytechnic School of Montreal a obținut locul 258 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru Polytechnic School of Montreal.

Polytechnic School of Montreal a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Inginerie. Ea se clasează pe locul 111 în (Industrial & Manufacturing Engineering). Consultați toate clasamentele pe materii pentru Polytechnic School of Montreal.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, Polytechnic School of Montreal se află pe locul 6 printre universitățile din Montreal și pe locul 37 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru Polytechnic School of Montreal.

În clasamentul nostru meta, Polytechnic School of Montreal se află pe locul 37 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Montreal. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.