Clasamente pentru School of Higher Technology - University of Quebec (School of Higher Technology - University of Quebec)

École de technologie supérieure (ÉTS) este o facultate de inginerie din Montreal, Quebec, finanțată din fonduri publice. Aceasta este specializată în cursuri practice legate de inginerie de toate tipurile - construcții, electricitate, software, tehnologia informației și așa mai departe.

Ultimele actualizări ale clasamentului pentru School of Higher Technology - University of Quebec
  • martie 2024: actualizare. School of Higher Technology - University of Quebec obține locul 893.
  • decembrie 2023: School of Higher Technology - University of Quebec clasează 1253 în cel mai recent de la Urap .
  • decembrie 2023: RUY a anunțat cele mai recente rezultate din cu School of Higher Technology - University of Quebec în poziția 29.
  • octombrie 2023: Noua ediție a (Textile Science and Engineering). School of Higher Technology - University of Quebec clasat #301.

[Publicat 07 decembrie, 2023]

[Publicat 24 octombrie, 2022]

[Publicat 06 martie, 2024]

[Publicat 25 aprilie, 2022]

[Publicat 19 decembrie, 2023]

[Publicat 06 septembrie, 2021]

[Publicat 31 iulie, 2023]

Clasamente pe materii

[Publicat 11 iulie, 2023]

Inginerie civilă

Inginerie mecanică

[Publicat 27 octombrie, 2023]
    Inginerie mecanică

[Publicat 22 iulie, 2023]

Cele mai bune clasări pe materii pentru School of Higher Technology - University of Quebec

Informatică NTU Rankings by Subject
Inginerie mecanică GRAS Global Ranking of Academic Subjects - ShanghaiRanking

Despre School of Higher Technology - University of Quebec

PROS

• Studenții apreciază, în general, că abordarea academică de aici este extrem de practică, mai degrabă decât să se implice prea mult în teoria greu de aplicat.
  • Studenții cu dizabilități laudă ÉTS pentru eforturile constante de a răspunde nevoilor studenților cu dizabilități. Site -ul lor web include un portal special pentru comunicarea cerințelor speciale.
  • ÉTS este printre cele mai bune pentru profesiile de inginer care pot fi găsite în Canada. De asemenea, studenții pot obține beneficii suplimentare prin participarea la cluburile de la fața locului.

CONS

• Unii studenți au afirmat că uneori cursurile sunt prea ușoare și că sperau să aibă un conținut mai avansat.

Elemente cheie

Anul fondării:
1974
Telefon:
Adresă:
1100, Rue Notre-Dame Ouest
H3C 1K3, Montreal
Canada
Site web:
Social:
  • Bienvenue à l'ÉTS!

Harta pentru School of Higher Technology - University of Quebec

Alte universități din Montreal:

Design interior

School of Higher Technology - University of Quebec ocupă locul 34 în Canada în clasamentul nostru meta, format din 112 clasamente de universități. Consultați clasamentele tuturor 102 universităților din Canada.

School of Higher Technology - University of Quebec ocupă locul 5 din Montreal în clasamentul nostru meta. Consultați clasamentele tuturor celor 6 universități din Montreal.

School of Higher Technology - University of Quebec se găsește în Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, US News: Best Global Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - US & Canada și altele. Vedeți toate cele 10 clasamente pentru School of Higher Technology - University of Quebec.

School of Higher Technology - University of Quebec a obținut locul 29 în . Aceasta este cea mai bună clasare a universității din cele 112 clasamente urmărite pe site-ul nostru. Vedeți toate clasamentele pentru School of Higher Technology - University of Quebec.

School of Higher Technology - University of Quebec a obținut cea mai bună poziție în clasament pentru Inginerie. Ea se clasează pe locul 76 în (Telecommunication Engineering). Consultați toate clasamentele pe materii pentru School of Higher Technology - University of Quebec.

Un număr mare de clasamente includ sondaje în rândul cadrelor universitare, cu privire la reputația instituțiilor. În clasamentul nostru meta de 112 clasamente universitare, School of Higher Technology - University of Quebec se află pe locul 5 printre universitățile din Montreal și pe locul 34 printre universitățile din Canada. Consultați toate clasamentele pentru School of Higher Technology - University of Quebec.

În clasamentul nostru meta, School of Higher Technology - University of Quebec se află pe locul 34 între toate universitățile din Canada, iar University of British Columbia se află pe locul 1. Consultați toate clasamentele universităților din Montreal. În afară de clasamente, poate doriți să vedeți și evaluările primite de la studenții care au participat la cursuri la aceste universități.