West Suffolk College
Design de jocuri video BA (Hons)
West Suffolk College - West Suffolk College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23390 £20411 £24692
Interval de 25-75 procente £19866 - £26906 £14825 - £25703 £18756 - £32023

BA (Hons) Video Games Design îi pregătește pe cei care aspiră la o carieră care utilizează tehnologia digitală, interactivă și artistică de ultimă generație în proiectarea și dezvoltarea de experiențe, simulări și soluții. Aceste abilități nu vor fi atinse în module distincte. În schimb, veți lucra prin întregul ciclu de dezvoltare a unui proiect în fiecare semestru, începând cu dobândirea unei înțelegeri a principiilor fundamentale de la care să se dezvolte cunoștințe și abilități. Acest lucru vă oferă posibilitatea de a vă lua în considerare propria dezvoltare profesională, încurajând judecata independentă și conștientizarea critică de sine pentru a vă baza pe punctele forte și a lucra la punctele slabe în următorul proiect de producție.

Cursul pune accentul pe inovație și interacțiune, iar dumneavoastră veți fi încurajați să fiți creativi în abordarea ideilor și în rezolvarea problemelor. Aceste abilități sunt esențiale pentru dezvoltarea experiențelor digitale, înțelegerea genului, a publicului și a modului de a submina ceea ce a fost deja înainte prin înțelegerea suplimentară a mediului. Acest lucru aduce din nou iterația în prim-plan.

Cursul nu se concentrează doar pe noile tehnologii, ca în cazul majorității subiectelor, există concepte și metode istorice care nu vor fi ușor de avansat, aceste tehnici clasice dezvoltate sunt baza pe care ne bazăm pentru a crea un mediu inovator.

Cursul vă oferă posibilitatea de a explora domenii specifice de interes și de a vă dezvolta cunoștințele și competențele relevante pentru industria jocurilor video, sporind astfel capacitatea de angajare. Cunoștințele și competențele dobândite în cadrul cursului, atât cele transferabile, cât și cele specifice tehnologiei, ar putea fi aplicate în diferite sectoare industriale și în diverse contexte, de exemplu industria cinematografică, vizualizarea 3D, arta în timp real, divertismentul interactiv, după cum se aplică la problema sau oportunitatea prezentată.

Se utilizează o serie de metodologii de evaluare, concepute pentru a vă permite să vă explorați disciplina și interesele alese, pentru a vă sprijini aspirațiile profesionale și rețelele profesionale. Metodele de evaluare includ atât prezentări formative, cât și sumative. Evaluările formative se concentrează în principal pe aplicarea practică și pe dezvoltare, oferind oportunități de rafinare și dezvoltare a conținutului pentru a fi încorporat în evaluările sumative. Vi se va cere să vă implicați în industrie prin intermediul unui proiect, stagiu, plasament sau conferință. Evaluările sumative includ crearea de experiențe interactive, testarea produselor, revizuiri critice ale soluțiilor și activelor, documentație tehnică, planuri de marketing, pe lângă prezentări academice, evaluări scrise, portofolii și expoziții pentru a vă prezenta ideile și a demonstra înțelegerea conceptelor și a aplicațiilor.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Video Games Design, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Design de jocuri video BA (Hons)

În afara taxelor de curs, există unele costuri suplimentare asociate cu finalizarea programului, la discreția dumneavoastră.

Veți avea acces la resurse de specialitate, dar este posibil să doriți să investiți în propriul calculator, hardware și software pentru a vă permite să lucrați în mod independent acasă. Veți fi sfătuit de către echipa de curs cu privire la achizițiile suplimentare, ținând cont de evoluția tehnologiei și de schimbarea valorii echipamentelor.

Vă sfătuim să investiți în propriul hard disk portabil sau în abonamente la cloud, în controlerul portabil pentru jocuri și în căști.

Costurile suplimentare pot include achiziționarea textelor de bază - suntem conștienți de faptul că este posibil ca persoanele să prefere textele de bază pe suport de hârtie pentru adnotări și referințe.

Despre West Suffolk College

West Suffolk College este o instituție care oferă, în principal, cursuri și programe de nivel de educație suplimentară, funcționând în numeroase campusuri și centre de formare. Principalul campus pentru studii academice este cunoscut sub numele de Gateway Building, care se află în Bury St Edmunds, în comitatul englez Suffolk. Studenții din domeniul construcțiilor și STEM folosesc Milburn Centre și, respectiv, STEM Innovation Campus, ambele de ultimă generație.

Lista cu 11 cursuri de licență și masterat de la West Suffolk College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din West Suffolk College

studenți:
absolvenți universitari:
:

University Studies and Professional Development Centre

Dezvoltarea jocurilor BSc (Hons)
(York St John University)
- - - £14000 - York În campus cu normă întreagă
Informatică (Jocuri) BSc
(University of Greenwich)
- - - £16150 £17000 - Londra În campus cu normă întreagă