University of Westminster
Managementul afacerilor (antreprenoriat) BA (Hons)
University of Westminster - University of Westminster

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Business Management (Entrepreneurship) BA (Hons) la University of Westminster pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Muzică.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £17911 - £25024 £13492 - £22848 £16777 - £27979

Sunteți gata să vă deblocați potențialul de a crea, inova și de a da viață ideilor de afaceri? Această diplomă interesantă este concepută pentru a vă dota cu abilitățile, cunoștințele, capacitatea și viziunea comercială pentru a lua concepte de la început până la implementare, transformând ideile în produse sau servicii noi în lumea de afaceri în ritm rapid de astăzi.

Ce modalitate mai bună de a vă dezvolta abilitățile antreprenoriale decât să învățați de la cei care au reușit să o facă cu succes - de la Levi Roots de la Dragons Den sau de la fondatorul/președintele State of Flux, Alan Day, pentru a numi doar doi dintre susținătorii noștri cheie. Aceștia și alții contribuie în mod regulat la program prin intermediul unor prelegeri invitate sau prin proiecte reale, care au inclus anterior crearea unui concept de afaceri folosind informații de piață de la Mintel și elaborarea unei strategii de extindere a software-ului pentru State of Flux, o companie globală de consultanță în domeniul achizițiilor și al lanțului de aprovizionare.

Veți fi instruit de personal care a înființat sau a condus propriile afaceri și care are experiență profesională în marketing, IT, retail, management de proiect, dezvoltarea talentelor, leadership și management. Aceștia au lucrat în diverse roluri pentru Cable and Wireless, Coca-Cola, Capital Be, NHS, Pendragon (filială a Jaguar Cars), Visa International și IBM, pentru a numi doar câteva dintre acestea.

Conținutul cursului este conceput pentru a vă oferi o înțelegere a teoriilor și practicilor antreprenoriale; factorii care influențează succesul sau eșecul, de la rolul pieței la creativitate, inovare și cunoaștere.

În plus, veți dobândi o înțelegere amplă a managementului afacerilor și cunoștințe esențiale de contabilitate, gestionare a riscurilor, analiză de date, marketing, resurse umane, lanț de aprovizionare și etică în afaceri. Acest lucru vă va pregăti să preluați conducerea dezvoltării produselor și afacerilor, fie în propria afacere, fie pentru angajatorii mici, mijlocii sau mari existenți în întreaga lume.

Absolvenții noștri au ajuns să lucreze ca analiști de transformare, strategi de creștere a afacerilor și directori executivi, în timp ce alții sunt responsabili pentru înființarea unei serii de afaceri de mare succes, inclusiv Serena Sartorial, care oferă modă italiană personalizată. Unii, cum ar fi Andreas Tassitro, de exemplu, au ajuns să devină antreprenori în serie. Fondator și primul președinte al Societății Antreprenoriale a Universității, Andreas a înființat Green Van Company în Elveția în timpul studiilor, iar acum este fondator și director executiv la Foodetective.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

6.0 la general, cu minimum 5.5 la fiecare componentă

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Business Management (Entrepreneurship), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul afacerilor (antreprenoriat) BA (Hons)

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Westminster în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru University of Westminster

Despre University of Westminster

Universitatea din Westminster este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Londra, Anglia. Începându-și existența ca institut politehnic în 1838, a devenit o universitate recunoscută oficial abia mult mai târziu, în 1992. Campusul principal al Universității Westminster se află pe Regent Street din centrul Londrei, iar campusurile sale secundare se află în cartierele Fitzrovia, Marylebone și Harrow.

Lista cu 244 cursuri de licență și masterat de la University of Westminster - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Westminster

• International Student Life in London | Yi Xie Interview | University of Westminster
  • University of Westminster - Join Us in January