University of Wales
Fundația de artă și design (Swansea College of Art) CertHE
University of Wales - University of Wales

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24771 - £35770 £18886 - £32933 £21689 - £41100

Cursul oferă o introducere în studiul în cadrul artei și designului și face legătura între studiul la nivelul 3 și progresia spre studiu într-un program de licență în cadrul artei și designului. Predominant vizual și practic, cu elemente de lucrări scrise, acest curs dezvoltă înțelegerea studenților în ceea ce privește conceptul, contextele și realizarea. Acesta este calea preferată pentru a intra în studii specializate în cadrul învățământului superior. Studenții sunt introduși în domenii de studiu specializate, inclusiv: Arte plastice; Comunicare vizuală; Media bazate pe lentile; Design 3D; și, Modă și textile. Toți studenții se specializează apoi și progresează spre cursuri de studiu la nivel de diplomă, inclusiv: Arte plastice; Pictură și desen; Ilustrație; Design grafic; Design publicitar și de marcă; Design de jocuri; Arte digitale, Animație; Film și video; Fotografie; Automobile; Mobilier; Mobilier; Interior; Produs; Producție și design teatral; Arhitectură; Design de modă și bijuterii; și Textile și modele de suprafață.

Fiecare dintre cele șase module câștigă douăzeci de credite, iar toate vor fi evaluate prin lucrări de curs. **Cursul este prezentat sub formă de:** Carnete de schițe/ jurnale vizuale, lucrări pregătitoare, lucrări de atelier și de clasă de desen, rezultate de proiect, documentație digitală, un portofoliu selectat și adunat, lucrări scrise. **Critici** Criticile de grup sunt programate în mod regulat pentru a încheia proiectele și fac parte din evaluare. Acestea oferă ocazia de a prezenta în mod oficial rezultatele și lucrările pregătitoare, precum și de a primi critici din partea colegilor și a personalului. **Portofoliu selecționat și colaționat** Elevii, în colaborare cu personalul, selectează și adună un portofoliu de lucrări pentru a le prezenta la interviuri în vederea promovării la cursuri ulterioare/alte cursuri. Partea principală a portofoliului va fi reprezentată de lucrări de proiect și, în special, de rezultate de specialitate și de lucrări pregătitoare. Desenele și lucrările de proiect sunt selectate pentru a arăta abilități și aptitudini suplimentare. Portofoliul va fi însoțit de caiete de schițe, jurnale vizuale și orice lucrare pregătitoare 3D. **Tribuții scrise** **Formatul lucrărilor scrise poate include:** eseuri pe teme propuse, rapoarte de expoziție, propuneri de proiecte și recenzii. Formatele de prezentare pot include: eseuri academice ilustrate și cu referințe complete și rapoarte mai puțin formale și/sau bloguri.

Punctaj UCAS minim necesar

Grades are important; however, our offers are not solely based on academic results. We are interested in creative people that demonstrate a strong commitment to their subject area and therefore we welcome applications from individuals from a wide range of backgrounds. To assess student suitability for their chosen course we normally arrange interviews for all applicants at which your skills, achievements and life experience will be considered as well as your qualifications and portfolio of work.

Cerințe de calificare

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Art and Design Foundation (Swansea College of Art), CertHE, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Fundația de artă și design (Swansea College of Art) CertHE

Despre University of Wales

Universitatea din Țara Galilor (UW) este o universitate confederativă situată în Cardiff, Țara Galilor. Această universitate a fost prima care a existat în Țara Galilor, iar în prezent operează un centru de cercetare foarte bine cotat, Centrul de Studii Avansate Galeze și Celtice. În plus, UW dispune și de un centru folosit pentru studii și conferințe în Gregynog, Newtown.

Lista cu 265 cursuri de licență și masterat de la University of Wales - Catalogul cursurilor

Alexandra Road, Swansea

Artă și design (PGDE - numai pentru absolvenți) PGDE
(University of Strathclyde)