University of the Arts London
Psihologia modei BSc (Hons)
University of the Arts London - University of the Arts London

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 25 absolvenți de Psychology of Fashion BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Psihologie aplicată de la University of the Arts London pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Psihologie aplicată.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22509 £19583 £23998
Interval de 25-75 procente £20026 - £25605 £15415 - £24898 £18977 - £29904

BSc (Hons) Psihologia modei oferă o perspectivă critică asupra comportamentului uman necesară pentru a înțelege și îmbunătăți aspectele umane ale afacerii din domeniul modei. Acest curs aplică știința psihologică pentru a spori impactul industriei asupra forței de muncă, a consumatorilor și a mediului fizic.

La ce vă puteți aștepta?

BSc (Hons) Psihologia modei aplică știința psihologică în contextul modei. Industriile de modă preocupate de îmbunătățirea aspectelor umane ale ofertei sale. Cursul permite o înțelegere bazată pe dovezi a comportamentului uman în întregul spectru larg al industriilor modei.

BSc (Hons) Psihologia Modei este acreditată de Societatea Britanică de Psihologie (BPS). BPS este organismul reprezentativ pentru psihologie și psihologi în Marea Britanie și promovează excelența și practica etică în știința, educația și aplicațiile practice ale psihologiei. Calitatea de membru al Societății Britanice de Psihologie vă va lărgi aprecierea subiectului dumneavoastră, vă va ajuta să fiți la curent cu noile evoluții și vă va deschide o rețea de contacte.

Disciplina științifică a psihologiei îi echipează pe absolvenți cu un portofoliu bogat și divers de competențe. Acest lucru le oferă un avantaj distinct în industria modei și în industriile conexe. Studenții vor învăța să prezică comportamentul uman. Acest lucru le va permite să abordeze probleme din lumea reală în domeniul modei și al afacerilor din domeniul modei.

Cursurile de licență ale London College of Fashion (LCF) vă dezvoltă abilitățile personale și profesionale. În cadrul acestui curs vă veți dezvolta abilitățile în disciplina dumneavoastră până când veți deveni un gânditor creativ independent. Abilitățile dumneavoastră vă vor face capabili să contribuiți eficient la acest sector al industriei modei. Încorporăm abilitățile de dezvoltare personală și profesională (PPD) în toate unitățile de la fiecare curs. Programele de vorbitori cu contribuții din partea absolvenților și a membrilor industriei fac parte din multe cursuri. Încurajăm absolvenții care doresc să își continue educația la nivel postuniversitar să avanseze la cursuri adecvate în cadrul Colegiului, al Universității sau în altă parte.

Acest curs se desfășoară la John Prince's Street, cel mai central sediu al LCF. Situată în inima Oxford Circus, locația are acces convenabil la toate magazinele de pe străzile mari pe care Londra le are de oferit. Zonele locale Marylebone, Mayfair și Soho găzduiesc multe dintre principalele atracții, puncte de interes și muzee din Londra.

Despre London College of Fashion

London College of Fashion, UAL, a cultivat talentele creative de peste un secol, oferind cursuri în toate domeniile legate de modă. Prin intermediul unei predări inspirate, cultivăm următoarea generație de lideri și gânditori creativi care lucrează în mod responsabil, analitic și ingenios. Parteneriatele noastre comerciale strategice sprijină întreprinderile locale și globale. Studenții beneficiază de conexiunile noastre cu industria și la fel și industria. Prin predare, cercetare de specialitate și muncă în colaborare, le dăm studenților noștri posibilitatea de a gândi diferit, folosind moda pentru a examina trecutul, a construi un viitor durabil și a îmbunătăți modul în care trăim.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Psihologie aplicată

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Psychology of Fashion, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Psihologia modei BSc (Hons)

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of the Arts London în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 8 clasamente universitare pentru University of the Arts London

Despre University of the Arts London

University of the Arts London este numele colectiv al unui grup format din șase colegii specializate în domeniul artelor. Printre aceste instituții se numără Central Saint Martins, London College of Communication, Wimbledon College of Arts, London College of Communication, Chelsea College of Arts și Camberwell College of Arts.

Lista cu 73 cursuri de licență și masterat de la University of the Arts London - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of the Arts London

London College of Fashion

Fotografie de modă (cu ani integrați de fundație și practică profesională) BA (Hons)