University of the Arts London
Artă plastică: Fotografie BA (Hons)
University of the Arts London - University of the Arts London

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 30 absolvenți la Fine Art: Photography BA (Hons) la University of the Arts London pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru cinematografie și fotografie.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20933 £18108 £21051
Interval de 25-75 procente £18375 - £24906 £13095 - £22569 £15928 - £26889

BA Fine Art Photography la Camberwell College of Arts oferă o abordare deschisă și experimentală a practicii fotografice de artă plastică.

Acest curs începe cu fotografia, dar se extinde asupra proceselor care apar într-o cultură globală de creare de imagini pe scară largă. Veți explora viitorul imaginii, bazele sale istorice și materiale, potențialul său ca instrument social și politic, precum și statutul și semnificația sa în cadrul artelor plastice și al vieții cotidiene.

Ce să te aștepți

• Să testați și să explorați posibilitățile și limitele creative ale fotografiei
  • Să ia în considerare cele mai largi aplicații ale imaginii și materialului prin experimentare. Să se gândească la documentare, publicitate, memento personal, imagine publică și obiect de expresie. Să se întrebe cum afectează aceste utilizări percepția noastră asupra culturii fotografice.
  • Să exploreze diversele relații ale fotografiei cu științele și tehnologiile de viziune, inclusiv viziunea artificială, fizica și neurologia, precum și istoria practicilor fotografice extinse.
  • Să fie familiarizați cu procesele tehnice, de la cele analogice la cele digitale, inclusiv construcția de camere 3D, imprimarea 3D, fotogrammetria și modelarea, precum și cu procesele de cameră obscură color și alb-negru.
  • Să învețe despre iluminatul de studio, imprimarea alternativă avansată, post-producția și gestionarea culorilor
  • Să investigheze metodele prin care lucrările dumneavoastră ajung la public. De la instalații fizice, expoziții și publicații, până la new media și internet
  • să fiți instruiți de artiști, critici, curatori și editori de renume, susținuți de modele experimentale de colaborare tehnică și academică și de practică profesională integrată.
  • Să vă alăturați unei comunități puternice și unei culturi de studio dinamice, cu studiouri de ani mixte orientate în jurul unor preocupări și moduri de practică comune
  • Să luați parte la o expoziție externă. Aceasta va fi cu studenți din cadrul programului BA Fine Art de la Camberwell.
  • O serie de prelegeri de arte plastice. Aceasta se adresează tuturor studenților de licență din Camberwell care studiază desen, pictură, fotografie, sculptură și arte computaționale.
  • Explorarea ideilor internaționale despre practica fotografică contemporană. Veți face acest lucru participând la programul nostru de discuții cu artiști. Prin accesarea galeriilor vaste din Londra. Participând la vizite opționale la expoziții și evenimente importante. Printre acestea se numără Bienala de la Veneția, Documenta și Paris Photo.
  • Pentru a dezvolta idei și experiențe prin schimburi internaționale opționale cu alte școli de artă. Parteneriatele includ University of California (Los Angeles și San Diego), Kyoto Seika University (Kyoto), Università Iuav di Venezia (Veneția) și Die Hochschule für Grafik und Buchkunst (Leipzig).
  • Să aibă acces la atelierele comune de la Camberwell, care includ gravură, fotografie, film, imagine în mișcare, digital, plastic, ceramică, lemn și metal.

Camberwell College of Arts, UAL este un renumit colegiu de artă și design care are un impact social pozitiv prin artă și design. Cultura noastră unică de studiouri offers studenților libertatea și sprijinul pentru a-și explora creativitatea individuală folosind facilități care îmbrățișează atât meșteșugurile tradiționale, cât și tehnologia digitală.

Credem cu pasiune în cetățenia socială, păstrând în același timp opinia că artele trebuie să rămână angajate în recompensarea cercetării și experimentării libere. Elevii noștri beneficiază de un personal care are o mândrie și o grijă imensă în a-i ghida pe elevi într-o călătorie de descoperire, ajutându-i să dezvolte gândirea critică, abilitățile de creație și sensibilitățile sociale care îi echipează pentru a prospera atât individual, cât și în comunitățile lor.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Fine Art: Photography, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Artă plastică: Fotografie BA (Hons)

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of the Arts London în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 8 clasamente universitare pentru University of the Arts London

Despre University of the Arts London

University of the Arts London este numele colectiv al unui grup format din șase colegii specializate în domeniul artelor. Printre aceste instituții se numără Central Saint Martins, London College of Communication, Wimbledon College of Arts, London College of Communication, Chelsea College of Arts și Camberwell College of Arts.

Lista cu 73 cursuri de licență și masterat de la University of the Arts London - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of the Arts London

Camberwell College of Arts

(University of Suffolk)