University of Sunderland
Designul și promovarea modei cu un an de fundație integrat BA (Hons)
University of Sunderland - University of Sunderland

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 30 absolvenți de Fashion Design and Promotion with Integrated Foundation Year BA (Hons) și pentru alte cursuri de studii de proiectare de la University of Sunderland pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru studii de proiectare.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de studii de proiectare

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de studii de proiectare la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £20000 £18000 £19500
Interval de 25-75 procente £18000 - £21500 £14500 - £21000 £15500 - £24500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de studii de proiectare din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22025 £20113 £23568
Interval de 25-75 procente £19981 - £25071 £15144 - £24676 £17604 - £29974

Aceasta este o versiune de patru ani a popularului nostru curs BA (Hons) Fashion Design and Promotion, cu un an de fundație integrat. Explorați fiecare aspect al modei. Dobândiți abilități și o înțelegere a designului de modă, a promovării modei și a marketingului. Lansați-vă cariera în industria modei în creștere și incitantă, cu căi de carieră care includ design, stil, promovare, marketing, producție, merchandising vizual, cumpărare și vânzare..

Nu te poți decide între designul de modă și promovarea și marketingul modei? Nu trebuie să o faceți - Designul și promovarea modei este un curs care vă oferă abilități și o înțelegere crucială în ambele domenii.

În cadrul cursului de design vestimentar veți dezvolta concepte, veți explora materiale, veți proiecta țesături până la colecții de modă complete și veți înțelege procesele de producție. Veți dobândi toate abilitățile de care veți avea nevoie pentru a construi articole de îmbrăcăminte - cum ar fi modelarea, tăierea, cusutul, imprimarea țesăturilor și măiestria - în timp ce descoperiți noi tehnologii.

În cadrul cursului de promovare și marketing al modei, veți lua în considerare întreaga piață a modei, veți analiza tendințele viitoare, veți dezvolta mărci, veți învăța mixul de marketing, veți dobândi o înțelegere a comercializării vizuale, veți crea materiale promoționale și veți planifica și gestiona evenimente, inclusiv prezentări de modă. Veți învăța design grafic, styling și fotografie și veți avea acces la expertiza noastră în domeniul jurnalismului de modă.

Pe tot parcursul cursului veți fi susținut, sprijinit și dezvoltat de echipa noastră de experți. Aceștia sunt la îndemână pentru a vă ghida și a vă ajuta să vă alegeți calea preferată. Ei au mulți ani de experiență de lucru și de predare în domeniul modei, fiind specializați în sustenabilitate, construcție de îmbrăcăminte, design, promovare și marketing. Cursul vă va pregăti să lucrați în domenii precum: design, stil, promovare, marketing, producție, merchandising vizual, cumpărare și vânzare.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Fashion Design and Promotion with Integrated Foundation Year BA (Hons) la University of Sunderland

35% Profesioniști din domeniul mass-media
20% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
20% Ocupații în domeniul serviciilor pentru clienți
10% Profesioniști în domeniul juridic
10% Ocupații elementare

**Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru mai multe detalii despre metodele de evaluare**

Tariful UCAS al studenților acceptați la studii de proiectare

Cerințe de calificare

Solicitanții internaționali nu sunt eligibili pentru acest curs
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Fashion Design and Promotion with Integrated Foundation Year, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Designul și promovarea modei cu un an de fundație integrat BA (Hons)

Vizitați site-ul nostru pentru a afla despre gama noastră de burse

• Foundation

Clasamentul University of Sunderland în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 15 clasamente universitare pentru University of Sunderland

Despre University of Sunderland

Universitatea din Sunderland este o instituție de învățământ de cercetare situată în orașul cu același nume, în nord-estul Angliei. Principalul campus al orașului este City Campus, unde studenții vor găsi Biblioteca Murray, majoritatea sălilor de curs și facilitățile lor sportive de ultimă generație. În campusul Sir Tom Cowie, facilitățile sunt specializate spre materii precum științele sociale, turismul, dreptul, afacerile, dar și informatica și ingineria.

Lista cu 174 cursuri de licență și masterat de la University of Sunderland - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Sunderland

Fotografie de modă (cu ani integrați de fundație și practică profesională) BA (Hons)
- - - £17500 - Canterbury În campus cu normă întreagă