University of Suffolk
Știința datelor și inteligența artificială MSc (PG)
University of Suffolk - University of Suffolk

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24239 - £33607 £19237 - £30298 £22054 - £34375

Programul MSc Data Science and Artificial Intelligence este un program de conversie a cursurilor postuniversitare predate, care vă va oferi seturile de competențe necesare pentru a stăpâni aplicarea tehnicilor și instrumentelor de inteligență artificială și de știință a datelor în mai multe domenii.

Veți învăța cum să codificați eficient în Python pentru a crea soluții de inteligență artificială și de știință a datelor, veți deveni expert în abordări clasice și computaționale ale inteligenței artificiale și ale învățării automate, veți fi capabil să reprezentați și să manipulați date mari și bogate în baze de date relaționale și non-relaționale și să construiți sisteme de minerit de date și de învățare profundă pentru a oferi informații din lumea reală. Veți avea ocazia de a lucra cu companii și organizații pentru a crea valoare de afaceri.

Programul este conceput pentru studenții din medii non-STEM și STEM. Pentru candidații eligibili sunt disponibile burse finanțate de guvern.

La nivel regional, competențele digitale în general și știința datelor în special au fost identificate de angajatori ca fiind un domeniu prioritar. Clusterul Innovation Martlesham, unde este colocat noul centru DigiTech al Universității din Suffolk, a înregistrat o creștere a numărului de locuri de muncă în domeniul TIC de la 600 în 2016 la 1 200 în 2019, cu 2 000 de locuri de muncă prevăzute pentru 2023.

Un procent tot mai mare din aceste locuri de muncă necesită competențe de bază în domeniul științei datelor și al inteligenței artificiale. Consultările cu întreprinderile regionale au arătat că există o cerere tot mai mare de profesioniști cu competențe solide în domeniul științei datelor, capabili să dezvolte modele de învățare automată pe baza cadrelor de dezvoltare rapidă a inteligenței artificiale existente. În calitate de absolvent al acestei diplome, veți fi plasat în mod ideal pentru a profita.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 7

IELTS 7.0 (cu un minim de 6.5 în fiecare componentă) este necesar în plus față de GCSE English Language în cazul în care engleza nu este prima limbă a studenților.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Data Science and Artificial Intelligence, MSc (PG), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Se așteaptă ca solicitanții să dețină o diplomă de licență de 2:2 sau mai mare.

Taxe de școlarizare Știința datelor și inteligența artificială MSc (PG)

Anglia £9495
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £9495
Scoția £9495
Țara Galilor £9495
Channel Islands £9495
EU £14598
Internațional £14598
Irlanda £14598

Clasamentul University of Suffolk în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 7 clasamente universitare pentru University of Suffolk

Despre University of Suffolk

Universitatea din Suffolk este o instituție de învățământ superior finanțată din fonduri publice, situată atât în Suffolk, cât și în Norfolk, în regiunea East Anglia din Anglia. Există patru campusuri operate de această universitate în Suffolk, inclusiv cele din Lowestoft, Bury St Edmunds și Ipswich. Studenții frecventează, de asemenea, un sediu situat în Norfolk, cunoscut sub numele de campusul Great Yarmouth. Viitorii candidați se pot aștepta la o universitate orientată spre carieră, cu oferte de diplome tradiționale de arte liberale. Când vine vorba de petrecerea timpului liber, aveți acces la o selecție variată de cluburi și societăți bine finanțate și organizate, care se desfășoară în campus, cu un nivel ridicat de participare.

Lista cu 79 cursuri de licență și masterat de la University of Suffolk - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Suffolk

• UOS Virtual Tour: Student Experience
  • University of Suffolk 360 - University Life