University of Southampton
Inginerie mecanică/Materiale MEng (Hons)
University of Southampton - University of Southampton

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 90 absolvenți de Mechanical Engineering/Materials MEng (Hons) și pentru alte cursuri de Inginerie mecanică de la University of Southampton pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Inginerie mecanică.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Salariul absolvenților de Inginerie mecanică

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Inginerie mecanică la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Interval de 25-75 procente £30000 - £38000 £28000 - £40000 £33000 - £48500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Inginerie mecanică din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £25596 - £33037 £25243 - £38532 £29507 - £45174

Acest masterat integrat vă va oferi cunoștințe aprofundate despre proprietățile materialelor consacrate și noi, care sunt esențiale în sistemele moderne de inginerie. Veți. Primii doi ani sunt aceiași în toate diplomele noastre de Inginerie Mecanică și se concentrează pe principiile esențiale ale ingineriei mecanice, precum și pe drept și management, proiectare de sisteme și modelare și calcul, pentru a duce un produs de la conceptul inițial la piață.

În anii al treilea și al patrulea veți studia subiecte avansate, cum ar fi modelarea comportamentului materialelor, și veți dezvolta abilitățile de a proiecta materiale și suprafețe, de la atomi până la aplicații. În al treilea an, veți realiza, de asemenea, un proiect individual, reunind conceptele și competențele pe care le-ați învățat.

În timpul celui de-al patrulea an, veți urma module avansate și specializate și veți participa la un proiect de proiectare în grup, aplicând cunoștințele dumneavoastră de inginerie pentru a rezolva o problemă din lumea reală.

Veți avea acces la facilități extinse, care includ cel mai mare tunel de vânt din orice universitate din Marea Britanie, un centru de imagistică 3D de înaltă rezoluție, studiouri și ateliere de proiectare dedicate studenților și o instalație de cercetare a materialelor și structurilor în noul nostru Laborator Național de Infrastructură.

Cursurile noastre sunt pe deplin acreditate de către Instituția Inginerilor Mecanici și oferă o cale de acces la statutul de "chartered".

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Mechanical Engineering/Materials MEng (Hons) la University of Southampton

50% Ocupații în domeniul sportului și al fitness-ului
20% Profesioniști în domeniul tehnologiei informației
10% Profesioniști în design web și multimedia
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Ocupații elementare
5% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
5% Profesii de secretariat și ocupații conexe
5% Ocupații administrative

Testarea se realizează printr-o combinație de examene scrise nevăzute și lucrări de curs evaluate sub formă de exerciții de rezolvare de probleme, rapoarte de laborator, exerciții de proiectare, eseuri și proiecte individuale și de grup. Abilitățile experimentale, de cercetare și de proiectare sunt evaluate prin rapoarte de laborator, exerciții de curs și prezentări orale.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Inginerie mecanică

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6.5

cu nicio componentă sub 6.0

Aflați care sunt cerințele de intrare și calificările echivalente pentru țara dumneavoastră: https://www.southampton.ac.uk/uni-life/international/your-country.page
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Mechanical Engineering/Materials, MEng (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Inginerie mecanică/Materiale MEng (Hons)

Clasamentul University of Southampton în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de University of Southampton în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Inginerie

Inginerie

[Publicat 22 iulie, 2023]

[Publicat 08 iunie, 2023]
    Clasamentul global al subiectelor academice GRAS - ShanghaiRanking
    [Publicat 19 iulie, 2022]

[Publicat 22 iulie, 2023]

[Publicat 11 iulie, 2023]

Vezi toate cele 34 clasamente universitare pentru University of Southampton

Despre University of Southampton

Universitatea din Southampton, adesea abreviată Soton, este o universitate de cercetare situată în Southampton, Anglia. Deși a fost fondată în 1862, universitatea s-a bucurat de statutul de universitate cu drepturi depline abia începând cu 1952. Universitatea are în total cinci campusuri, iar cel principal se află în zona Highfield din Southampton.

Lista cu 379 cursuri de licență și masterat de la University of Southampton - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Southampton

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • My first week | University of Southampton
  • What opportunities does Southampton offer? | University of Southampton
  • Made in Southampton | University of Southampton
  • Study English | University of Southampton
  • What advice would you give your first-year self? | UoS
  • Study Business Entrepreneurship | University of Southampton

Main Site - Highfield Campus