University of South Wales
University of South Wales - University of South Wales

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 15 absolvenți la Criminology and Criminal Justice and Youth Justice (Including Foundation Year) BSc (Hons) la University of South Wales pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Sociologie.

Salariul absolvenților de Sociologie

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Sociologie la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

Salariul mediu £20500 £19000 £21500
Interval de 25-75 procente £19000 - £25000 £14500 - £22500 £17000 - £26500

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de Sociologie din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22846 £20490 £23765
Interval de 25-75 procente £19532 - £26307 £15422 - £25506 £17921 - £30092

Criminalitatea și justiția pentru tineret sunt probleme din ce în ce mai provocatoare. Diploma BSc (Hons) Criminologie și justiție penală și justiție pentru tineret oferă o perspectivă reală asupra teoriilor, politicilor, politicilor și practicilor care înconjoară modul în care noi, ca societate, răspundem tinerilor cu probleme.

Sistemul de justiție pentru tineret din Anglia și Țara Galilor este responsabil pentru condamnarea și lucrul cu tinerii sub 18 ani care au comis o infracțiune penală. Sistemul intervine, de asemenea, cu tinerii al căror comportament este problematic înainte ca aceștia să intre în sistemul judiciar oficial. Principalul obiectiv al sistemului de justiție pentru tineret este prevenirea infracționalității în rândul tinerilor. Pe lângă înțelegerea comportamentului infracțional la persoanele de toate vârstele, veți explora principalele probleme legate de criminalitatea juvenilă și de sistemul de justiție pentru tineri, precum și modul în care societatea răspunde la tinerii infractori.

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Criminology and Criminal Justice and Youth Justice (Including Foundation Year) BSc (Hons) la University of South Wales

40% Ocupația de sprijin în predare și îngrijire a copiilor
15% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
15% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
5% Profesii de secretariat și ocupații conexe
5% Activități de agrement, turism și servicii personale conexe
5% Ocupații în domeniul vânzărilor
5% Profesioniști în asistență medicală
5% Ocupații elementare

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Criminology and Criminal Justice and Youth Justice (Including Foundation Year), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Criminologie și justiție penală și justiție pentru tineret (inclusiv anul de fundație) BSc (Hons)

Studenții au acces la o gamă largă de resurse, inclusiv manuale, publicații și calculatoare în biblioteca universității și prin intermediul resurselor online. În majoritatea cazurilor, acestea sunt mai mult decât suficiente pentru a finaliza un curs de studiu. În cazul în care există costuri suplimentare, obligatorii sau opționale, acestea sunt detaliate pe site-ul web al Universității (pe paginile cursurilor individuale). Desigur, studenții pot alege să își achiziționeze resurse/instrumente personale suplimentare față de cele enumerate pentru a-și susține studiile, pe cheltuiala proprie. Toate costurile de papetărie și tipărire sunt pe cheltuiala proprie a studentului.

Studenții din Țara Galilor și din UE pot fi eligibili pentru o bursă de învățare a guvernului galez, condiționată de mijloace. Vă rugăm să vizitați site-ul web al universității pentru detalii complete.

• Foundation

Clasamentul University of South Wales în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 14 clasamente universitare pentru University of South Wales

Despre University of South Wales

Universitatea din Țara Galilor de Sud este o universitate din Țara Galilor finanțată de guvern, iar campusurile sale sunt situate în Cardiff, Newport și Pontypridd. Universitatea este rezultatul fuziunii dintre Universitatea din Glamorgan și Universitatea din Țara Galilor, din Newport. Fiecare campus are o importanță egală pentru universitate, fiecare dintre ele oferind propria serie de facilități pentru utilizări distincte.

Lista cu 299 cursuri de licență și masterat de la University of South Wales - Catalogul cursurilor

• Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales
  • Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales

Psihologie cu criminologie și justiție penală BSc (Hons)
57% 5% 5% £12600 125 Pontypridd În campus cu normă întreagă