University of Portsmouth
Managementul informației în construcții (învățământ la distanță) MSc
University of Portsmouth - University of Portsmouth

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22481 £20177 £23660
Interval de 25-75 procente £20119 - £25653 £15142 - £24804 £17699 - £30158

Industria arhitecturii, ingineriei și construcțiilor (AEC) este în schimbare: Modelarea și gestionarea informațiilor despre clădiri (BIM) devine standardul industriei pentru proiectarea, construirea și gestionarea clădirilor și structurilor moderne. BIM nu este doar o nouă tehnologie sau o nouă aplicație, ci o metodă de lucru complet nouă, care este adoptată în întreaga industrie AEC. Începând cu 2016, guvernul britanic va acorda contracte mari de construcții din sectorul public numai companiilor și consorțiilor care utilizează BIM. Până în 2019, acest lucru se va extinde la toate contractele din sectorul public, mari și mici. Acest curs a fost dezvoltat special pentru a răspunde nevoii de profesioniști BIM calificați și experimentați, nu doar în utilizarea tehnologiei, ci și în implementarea acesteia, de la proiectare, la achiziții, la gestionarea financiară și pe tot parcursul conceperii, al construcției și al vieții unei clădiri.

Acreditat de

Universitatea din Portsmouth deține statutul de centru acreditat de CIOB în perioada 2022-2027, iar MSc Building Information Management este un program acreditat de CIOB (sub rezerva condițiilor) în perioada 2022-2027, după ce s-a considerat că îndeplinește Cadrul de educație CIOB. Potențialii membri care dețin aceste calificări beneficiază de scutire academică completă și, odată ce au dobândit o experiență profesională relevantă de trei până la cinci ani, pot intra în rândul membrilor CIOB în calitate de candidat pentru a progresa spre Chartered Membership fără a fi necesară o evaluare individuală.

Elementul de predare la clasă se va face prin cursuri, seminarii și tutoriale. Proiectele individuale și proiectele de colaborare în grup vor utiliza laboratoarele noastre specializate de calculatoare și studiourile de design. În concordanță cu conținutul digital al cursului, toate lucrările sunt elaborate și transmise electronic prin Moodle, mediul nostru virtual de învățare. Metodele de evaluare includ: Lucrări de curs individuale, Proiect de grup, Prezentări individuale, Prezentări de grup, Rapoarte, Proiect individual/disertație.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Cunoașterea limbii engleze la un minim de IELTS banda 6.0 cu niciun punctaj la nici o componentă sub 5.5.

Cambridge English Advanced

Cambridge English: Advanced (CAE) susținut după ianuarie 2015. Un punctaj general de 169 cu niciun punctaj al componentelor mai mic de 162.

Cambridge English Proficiency

Cambridge English: Proficiency (CPE) susținut după ianuarie 2015. Un scor general de 169 cu niciun scor component mai mic de 162.

TOEFL (iBT) 79

79 cu un minim de 18 la Citire, 17 la Ascultare, 20 la Exprimare orală și 17 la Scris.

PTE Academic 54

Un scor general de 54 cu un minim de 51 în fiecare competență.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Building Information Management (Distance Learning), MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă cu onoruri de clasa a doua sau o calificare academică echivalentă într-o disciplină tehnică sau analitică (arhitectură, managementul construcțiilor, inginerie mecanică/electrică, inginerie civilă, topografie, management de proiect). În mod excepțional, vor fi luați în considerare candidații care provin din discipline non-tehnice/analitice, dar care au experiență dovedită și fundamentată în domeniile arhitecturii, ingineriei și construcțiilor (AEC). Candidații pot fi invitați să participe la un interviu.

Taxe de școlarizare Managementul informației în construcții (învățământ la distanță) MSc

Tarifele sunt exacte la momentul publicării și pot fi modificate în orice moment fără notificare prealabilă.

Taxele pot crește și în anii următori, în funcție de inflație.

Clasamentul University of Portsmouth în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 29 clasamente universitare pentru University of Portsmouth

Despre University of Portsmouth

Universitatea din Portsmouth este situată în singurul oraș insular din Regatul Unit, Portsmouth. Această universitate publică, cunoscută anterior sub numele de Portsmouth Polytechnic, face parte din University Alliance, o organizație al cărei scop este de a promova creșterea și inovarea în Regatul Unit, punând accentul pe legăturile cu mediul de afaceri și cu industria.

Lista cu 234 cursuri de licență și masterat de la University of Portsmouth - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Portsmouth

• Societies - Student Life #5
  • Dental Nursing, Dental Hygiene and Dental Therapy - University of Portsmouth
  • Why our graduates love the University of Portsmouth.
  • Modern Languages at the University of Portsmouth
  • Psychology BSc - Students - University of Portsmouth
  • Business and Management at the University of Portsmouth

Managementul afacerilor și istorie MA (Hons)