University of Oxford
Practica internațională de conservare a vieții sălbatice PgDip
University of Oxford - University of Oxford

.

Diploma postuniversitară a Centrului Recanati-Kaplan în domeniul practicii internaționale de conservare a vieții sălbatice este un curs de opt luni, cu normă întreagă, destinat cercetătorilor din domeniul vieții sălbatice aflați la începutul carierei.

Cursul este conceput pentru a îmbunătăți abilitățile practicienilor din domeniul științei conservării prin predarea tehnicilor de studiu pe teren, a metodelor de analiză a datelor și a tehnicilor de raportare utilizate în mod obișnuit în studiul mamiferelor terestre. Cursul își propune să ajute ecologiștii și biologii de teren din țările în curs de dezvoltare să pună în aplicare cercetări și acțiuni de conservare eficiente.

Cursul este susținut de către Wildlife Conservation Research Unit (WildCRU) a Departamentului de Biologie, care este activă în cercetarea și practica în domeniul conservării de mai bine de trei decenii. Cursul este posibil datorită unei donații din partea Fundației Recanati-Kaplan și este gestionat în comun cu Departamentul pentru Educație Continuă.

Cursul se concentrează pe metodele utilizate în mod obișnuit în studiul mamiferelor mari, în special al carnivorelor, în țările în curs de dezvoltare. Programul de studiu cuprinde module privind ecologia faunei sălbatice, tehnici de monitorizare și de studiu, GIS și evaluarea habitatului, gestionarea populației și statistică, precum și două rapoarte care, împreună, completează un proiect de cercetare independent. Modul de predare în cadrul modulelor constă în principal în prelegeri, discuții în grup, exerciții practice tehnice privind utilizarea programelor informatice, sesiuni de teren, tutoriale și ateliere de lucru (de grup).

Proiectul de cercetare independentă se concentrează pe organizarea, analiza și raportarea datelor colectate anterior pe care le aduceți cu dumneavoastră sau care sunt furnizate de cercetătorii WildCRU. Nu există timp pentru a întreprinde colectarea de date primare în țară sau în străinătate pe durata cursului. Proiectul este împărțit în două faze: Prima fază constă într-o analiză a literaturii și a metodelor și o secțiune care conține explorarea datelor; Faza a doua se bazează pe acestea, dar include și analiza completă a datelor și discutarea rezultatelor. Firul unificator al cursului este reprezentat de dimensiunile globale și umane ale conservării biodiversității. Veți învăța atât teoria, cât și aspectele practice ale tehnicilor de teren, astfel încât să le puteți adopta cu încredere în viitor, precum și să puteți evalua critic alte proiecte.

În cadrul cursului de opt luni, prima lună va consta în principal în învățare la distanță în ritm propriu, apoi o fază de trei luni care constă predominant în material predat, în timp ce restul de patru luni este o combinație între materialul predat și lucrul independent la proiecte.

Până la opt studenți sunt acceptați în fiecare an, iar cererile sunt binevenite în special din partea celor care lucrează în zonele mai puțin dezvoltate din punct de vedere economic din lume, pentru care sunt disponibile burse bazate pe nevoi. Candidații potriviți sunt specialiști în domeniul conservării pe teren aflați la începutul carierei, care lucrează cu agenții guvernamentale sau ONG-uri, care își vor pune în aplicare și își vor disemina competențele în țările lor de origine.

Vă rugăm să rețineți că acest curs nu este potrivit pentru persoanele care nu lucrează în prezent într-un rol de cercetare în domeniul ecologiei sau al conservării. Pentru cursuri de nivel începător în domeniul ecologiei și al conservării faunei sălbatice, vă rugăm să consultați cursurile scurte și online în domeniul științelor naturale gestionate de Departamentul pentru educație continuă.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International Wildlife Conservation Practice, PgDip, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Managementul vieții sălbatice și al conservării HND
- - - £16000 - Edinburgh În campus cu normă întreagă
PgDip