University of Oxford
University of Oxford - University of Oxford

.

DPhil în istorie (Istorie economică și socială) este o diplomă de cercetare avansată, acordată pe baza finalizării cu succes a unei teze individuale de cercetare și a unui examen oral.

Istoria economică și socială este studiul activităților economice și al organizării sociale în trecutul istoric. Dacă vă gândiți să vă înscrieți la un DPhil de cercetare în domeniul istoriei economice și sociale, ar trebui să vă gândiți dacă subiectul propus se încadrează în domeniul de competență al istoriei economice și sociale sau dacă ar fi mai potrivit să vă înscrieți la DPhil în istorie.

În cazul în care studiați cu normă întreagă, va trebui să vă depuneți disertația la trei sau cel mult patru ani de la data admiterii. Dacă studiați cu jumătate de normă, va trebui să vă depuneți disertația la șase sau cel mult opt ani de la data admiterii.

Va trebui să participați și să contribuiți la două seminarii de cercetare săptămânale: seminarul de cercetare de marți seara și seminarul de miercuri la prânz pentru studenții absolvenți. De asemenea, va trebui să participați la Atelierul anual pentru absolvenți de istorie economică și socială din prima săptămână a semestrului Trinity, în cadrul căruia studenții de la MSc și MPhil își prezintă proiectele de disertație. Sunteți puternic încurajat să participați la o gamă largă de alte seminarii de cercetare, conferințe și ateliere de lucru organizate de facultate și de divizie. Supervizorul dvs. vă va sfătui cu privire la seminariile care vor fi cele mai benefice pentru domeniul de cercetare ales de dvs. De asemenea, veți avea acces la cursuri de formare specializate oferite de bibliotecile Bodleian și de serviciile IT. Puteți participa la orice cursuri, în întreaga universitate, pe care le doriți (sub rezerva oricăror restricții specifice), și încurajăm studenții să profite de acest lucru și să exploreze domenii din afara subiectului lor specific de cercetare.

Informații suplimentare despre studiul part time

Facultatea este capabilă să ofere DPhil atât cu normă întreagă, cât și cu jumătate de normă. Vă rugăm să rețineți că orice statistici publicate în ceea ce privește ratele de acceptare nu indică faptul că solicitanții au șanse mai mari de acceptare în regim part-time. Toate cererile pentru DPhil sunt evaluate împreună și comparate între ele, indiferent de modul de studiu.

Diplomele de cercetare ale facultății nu sunt disponibile prin învățământ la distanță. Deși nu va exista nicio obligație de a locui în Oxford, studenții cercetători cu jumătate de normă trebuie să frecventeze Universitatea în mod regulat (în special în timpul semestrului: octombrie și noiembrie, de la jumătatea lunii ianuarie până la jumătatea lunii martie și de la sfârșitul lunii aprilie până la jumătatea lunii iunie) pentru supervizare, studiu, seminarii de cercetare și formare profesională. Datele de prezență vor fi stabilite de comun acord cu îndrumătorul dumneavoastră.

Nu putem sponsoriza vize de student pentru studii cu fracțiune de normă, deoarece modelele de studiu nu sunt compatibile cu reglementările Home Office privind monitorizarea prezenței. Cu toate acestea, pot fi disponibile și alte opțiuni și trebuie să contactați biroul de admitere pentru a discuta.

• (no subscore less than 6.0)
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la History (History of Science and Medicine & Economic and Social History), DPhil, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

.

Clasamentul University of Oxford în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 39 clasamente universitare pentru University of Oxford

Despre University of Oxford

Universitatea din Oxford este o prestigioasă universitate de cercetare situată în Oxford, Anglia, și este cea mai veche universitate de limbă engleză din lume. Este alcătuită din 39 de colegii constitutive parțial autonome, șase săli private și o varietate de departamente academice care sunt împărțite în patru divizii: Științe umaniste, Științe matematice, fizice și ale vieții, Științe medicale și Științe sociale.

Lista cu 389 cursuri de licență și masterat de la University of Oxford - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Oxford

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

(University of Oxford)
- - - - - Oxford În campus cu normă întreagă
(University of Oxford)