University of Kent
Psihologie cu psihologie clinică și un an de plasament BSc (Hons)
University of Kent - University of Kent

Cum investigăm, evaluăm și tratăm bunăstarea mentală și fizică? Gradul nostru de Psihologie cu Psihologie Clinică vă oferă o pregătire largă în psihologie, împreună cu explorarea modelelor utilizate în prezent în cercetarea și practica clinică. În calitate de student la programul Psihologie cu Psihologie clinică și un an de plasament, veți petrece un an lucrând cu psihologi practicieni. Diploma noastră acreditată de British Psychological Society (BPS) vă permite să confruntați problemele cu care se confruntă oamenii cu principiile științifice ale psihologiei. De la leziuni cerebrale la reducerea prejudecăților, de la dezvoltarea copilului la comportamentul infracțional și reabilitare. Vă oferim instrumentele necesare pentru a dezvolta intervenții pentru spitale, școli și întreprinderi, făcând o diferență în societate prin inovații în domeniul politicilor și cercetării. Dați formă diplomei dvs. în afara sălii de clasă, participând la Societatea noastră de Psihologie condusă de studenți, care găzduiește evenimente regulate, inclusiv seminarii co-dirijate cu echipa noastră academică care explorează întrebări actuale. Pășește în comunitatea noastră activă. Alegeți Psihologia cu Psihologie clinică și un an de plasament la Kent, deoarece:

• Este acreditat de Societatea Britanică de Psihologie, acesta poate fi primul tău pas pentru a deveni un psiholog Chartered Psychologist
  • Absolvenții noștri recenți și-au început propriile afaceri, au făcut cercetări în serviciul public și au devenit psihologi practicieni
  • Vă puteți testa propriile teorii și ipoteze în facilitățile noastre excelente, inclusiv în laboratoarele de stimulare a creierului și de realitate virtuală
  • Veți beneficia de sprijin continuu în studiile dvs. prin intermediul sistemului nostru de mentorat între colegi, inclusiv sprijin personalizat pentru statistici, precum și consilieri academici dedicați

Psihologia cu psihologie clinică și un an de plasament este un program de patru ani, în care veți petrece un an în practică între al doilea și ultimul an (în funcție de disponibilitatea plasamentelor și de obținerea unei note medii de 60% la etapa 1). Veți întreprinde proiecte de lucru cu psihologi profesioniști aplicați în organizații precum NHS, Serviciul de penitenciare sau o instituție de cercetare.

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Psychology with Clinical Psychology and a Placement Year, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

• an 2

Clasamentul University of Kent în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru University of Kent

Despre University of Kent

Universitatea din Kent este o universitate de cercetare finanțată din fonduri publice, situată în Kent, Anglia. Campusul principal al universității este situat la nord de Canterbury, în timp ce celelalte campusuri ale acesteia se găsesc în Medway și Tonbridge, în Kent. În plus, universitatea operează centre postuniversitare în Bruxelles, Atena, Roma și Paris.

Lista cu 390 cursuri de licență și masterat de la University of Kent - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Kent

• Student Life | University of Kent
  • Why Kent | International students | University of Kent