University of Greenwich
Proiectarea și ingineria clădirilor durabile MSc
University of Greenwich - University of Greenwich

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Acest masterat vă va oferi abilitățile de inginerie și proiectare tehnică pentru a vă forja o carieră în sectorul în continuă expansiune al construcțiilor durabile. Impulsul din ce în ce mai mare către soluții durabile în mediul construit determină nevoia de profesioniști bine pregătiți, cu o înțelegere reală a acestei probleme. Cursul nostru de proiectare și inginerie a clădirilor durabile vă învață despre proiectarea tehnică și ingineria asociate cu livrarea unor astfel de proiecte într-o lume axată pe comerț. Veți lua în considerare atât măsurile pasive (structura clădirii), cât și cele active (servicii de construcție și tehnologii de energie regenerabilă), cu module cheie care acoperă clădirile durabile și sănătoase, simularea clădirilor și sistemele de proiectare de mediu și pasive. Opțiunile de carieră deschise la finalizarea cu succes a acestui curs includ roluri în cadrul agențiilor guvernamentale, al autorităților locale și al agențiilor de dezvoltare.

Ce trebuie să știți despre acest curs

• Cursul combină proiectarea tehnică și ingineria tehnică asociată cu livrarea de medii comerciale construite durabile.
  • Veți învăța ce abordare trebuie să adoptați atunci când luați în considerare stocul de clădiri noi sau existente din punct de vedere al sustenabilității sale.
  • Cursul se concentrează pe prezentarea și comunicarea de soluții viabile la probleme complexe.
  • Lucrăm cu cercetări de ultimă oră efectuate de școală cu privire la aspectele tehnice, comportamentale și sociale asociate cu livrarea de medii construite durabile.

Evaluarea este variată și include lucrări de curs, portofoliu, lucrări practice, prezentări și examene. Fiecare curs are evaluări formale care contează pentru nota dumneavoastră. (Pentru cursurile bazate pe practică se vor folosi prezentarea portofoliului și prezentările orale). Unele cursuri pot include, de asemenea, evaluări de practică, care nu contează pentru nota finală. Pentru toate evaluările, veți primi feedback pentru a vă ajuta să monitorizați progresul și să vă îmbunătățiți performanța.

Universitatea din Greenwich acceptă o gamă largă de calificări internaționale pentru admiterea la cursurile noastre.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sustainable Building Design and Engineering, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

O diplomă de licență (cu onoruri) la 2:2 sau mai mare, într-un domeniu al mediului construit, cum ar fi inginerie civilă, construcții, topografie sau arhitectură.

Pot fi luați în considerare candidații fără diplomă care au experiență profesională relevantă.

Se pot lua în considerare și candidați din alte medii.

.

Puteți citi, de asemenea, politica noastră de admitere

Taxe de școlarizare Proiectarea și ingineria clădirilor durabile MSc

.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul University of Greenwich în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru University of Greenwich

Despre University of Greenwich

Universitatea din Greenwich funcționează cu finanțare guvernamentală și are sediul în Londra și Kent, Anglia. Campusul principal al universității, Old Royal Naval College, precum și campusul Avery Hill sunt situate în Royal Borough of Greenwich, în Greater London. Campusul său satelit din Medway, Kent, face parte dintr-o colaborare cu Universitatea din Kent.

Lista cu 214 cursuri de licență și masterat de la University of Greenwich - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent