University of Chester
Comportamentul și bunăstarea animalelor (inclusiv un an de fundație) BSc (Hons)
University of Chester - University of Chester

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 10 absolvenți de Animal Behaviour and Welfare (including a Foundation Year) BSc (Hons) și pentru alte cursuri de agricultură, alimentație și studii conexe de la University of Chester pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru agricultură, alimentație și studii conexe.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20947 £17457 £20082
Interval de 25-75 procente £18315 - £23977 £13961 - £21631 £15919 - £25642

Cursurile pentru anul de fundație au fost concepute pentru studenții care nu au calificările academice necesare pentru a intra direct în primul an al unei diplome, dar care au capacitatea și angajamentul de a face acest lucru. Odată ce Anul de bază a fost finalizat cu succes, puteți continua apoi să vă finalizați diploma.

Explorați modalitățile prin care științele biologice sunt aplicate la comportamentul și bunăstarea animalelor în ceea ce reprezintă un domeniu interesant și în schimbare rapidă.

Bunăstarea unui animal poate varia de la foarte slabă la excelentă în orice moment al vieții sale și este important să înțelegem nevoile biologice ale diferitelor tipuri de animale. Acest curs oferă o abordare integrată, științifică a studiului teoriei și practicii comportamentului și bunăstării animalelor, precum și a rolului mai larg al acestei discipline în cadrul științelor biologice. În diferiți ani de curs, veți învăța la sediul Exton Park al Universității din Chester și la University Centre Reaseheath. University Centre Reaseheath este membru cu drepturi depline al Asociației britanice și irlandeze a grădinilor zoologice și acvariilor (BIAZA) și găzduiește o gamă largă de animale.

Cursul include o anumită experiență practică, dezvoltarea abilităților academice și îmbunătățirea abilităților mai largi de angajare a absolvenților. Cursul este predat de tutori care sunt recunoscuți la nivel național și internațional ca specialiști în domeniu. Există o serie de excursii în Marea Britanie și în străinătate pentru studenți, precum și opțiunea de a studia în străinătate timp de un an între anii 2 și 3. Organizăm în mod regulat seminarii cu vorbitori invitați și oferim o mulțime de oportunități de voluntariat, cum ar fi campania campusului prietenos cu ariciul și munca de conservare locală "Welly Wednesdays".

Evaluările sunt concepute pentru a încuraja atât competențele academice, cât și competențele apreciate la locul de muncă, și includ o combinație de lucrări de curs și examene de sfârșit de modul. Lucrările de curs includ (dar nu se limitează la) eseuri, rapoarte, prelucrări de date și prezentări orale.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

Nota minimă C la componenta de bază.

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (prima predare din septembrie 2016)

Un minim de 5H cu 3 la H2 ȘI 2 la H3 SAU AABB, inclusiv un minim de H3 sau BB la două materii de științe sau matematică. Notele din cadrul benzii B trebuie să fie la B2 sau mai sus. O în engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie.

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Animal Behaviour and Welfare (including a Foundation Year), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Comportamentul și bunăstarea animalelor (inclusiv un an de fundație) BSc (Hons)

Toți studenții (cu excepția celor internaționali) din cadrul acestui program vor fi eligibili pentru o bursă de 500 de lire sterline în numerar - numai la nivelul 3/Anul de fundație. Taxa de școlarizare pentru anii următori de studiu în cadrul diplomei de licență cu normă întreagă va fi percepută la nivelul taxei de licență. Această taxă este în prezent de 9.250 de lire sterline pe an pentru studenții care încep în 2019, dar aceasta este supusă unor creșteri anuale în funcție de inflația din acel moment, măsurată prin indicele prețurilor cu amănuntul.

• Foundation

Clasamentul University of Chester în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 13 clasamente universitare pentru University of Chester

Despre University of Chester

Universitatea din Chester, după cum sugerează și numele, este o universitate situată în Chester. Universitatea este în mod oficial afiliată la credința creștină, dar în declarația de misiune a acesteia se precizează clar că studenții de toate credințele sau fără credință sunt bineveniți la universitatea lor. Chester funcționează dintr-un total de șase campusuri, dintre care cinci se află în Chester, iar celălalt în Warrington, clădirea principală a campusului fiind cunoscută sub numele de Parkgate Road Campus.

Lista cu 330 cursuri de licență și masterat de la University of Chester - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Chester

• Student Life - University of Chester
  • A City for Students: Behind the Photoshoot