University of Bedfordshire
Tehnici de interpretare și comunicare pe ecran MA
University of Bedfordshire - University of Bedfordshire

În lumea vizuală de astăzi, nu doar actorii trebuie să performeze profesional în fața camerei de filmat; mulți alți profesioniști, inclusiv jurnaliști, politicieni și lideri de afaceri, sunt frecvent chemați să se prezinte pe ei înșiși și să-și prezinte ideile în fața camerei. Acest curs se adresează persoanelor care doresc să joace sau să prezinte într-o varietate de situații, inclusiv în drame de ficțiune și programe factuale și care ar putea avea o anumită experiență anterioară în actorie, prezentare și vorbire în public. Printr-un amestec de învățare bazată pe muncă și teorie, acest curs postuniversitar vă va ajuta să vă consolidați încrederea în sine, să vă îmbunătățiți abilitățile de comunicare, prezentare și actorie, astfel încât să vă puteți prezenta la un standard profesional în fața camerei de filmat.

De ce să alegi acest curs?

• Dezvoltă-ți abilitățile individuale de performanță pe baza practicilor și tehnicilor actualizate de lucru în fața camerei de filmat, acoperind o gamă largă de situații, de la drame de ficțiune la programe factuale
  • Câștigați încrederea de a vă comunica ideile cu claritate și de a vă promova abilitățile de performanță pe ecran în cadrul industriei mass-media
  • Participați la o serie de cursuri de masterclass susținute de experți care lucrează în industria media, evenimente care vă ajută să vă creați contacte profesionale; acceptați stagii de practică sau angajări în cadrul unor companii de casting și producție consacrate; sau dați audiții pentru producții pe ecran
  • Învățați cum să folosiți echipamentele și facilitățile de înregistrare și editare pentru a vă susține prezentarea finală a filmulețului de spectacol
  • absolviți cu un show reel la standarde profesionale, care vă prezintă abilitățile și abordarea personală a performanței pe ecran, precum și care este adaptat pentru a acoperi un gol pe piața media bazată pe ecran.

• Foundation / Pathway Courses

Pentru informații privind finanțarea postuniversitară, vă rugăm să vizitați: https://www.beds.ac.uk/howtoapply/postgraduatestudy/postgraduate-fees-and-funding
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Screen Performance and Communication Techniques, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Candidații trebuie să aibă o diplomă de licență bună la nivel de onoruri sau echivalent.

Candidații vor trebui să aibă o diplomă de licență sau echivalentă în domeniul artelor, al științelor umaniste sau al științelor sociale sau o experiență profesională relevantă (în cazul înscrierilor non-standard, care vor fi evaluate de comisia de interviu).

Clasamentul University of Bedfordshire în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru University of Bedfordshire

Despre University of Bedfordshire

Universitatea din Bedfordshire este o universitate finanțată din fonduri publice situată în Bedfordshire și Buckinghamshire, Anglia. Unul dintre campusurile principale, cel din Luton, găzduiește școlile de afaceri, media, artă și design, științe, informatică, drept, psihologie și științe sociale ale universității. Campusul din Bedford se află la doar douăzeci de minute de mers pe jos de centrul orașului și găzduiește școlile de învățământ primar, învățământ secundar, educație fizică, științe ale sportului și exercițiilor fizice și turism.

Lista cu 306 cursuri de licență și masterat de la University of Bedfordshire - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University of Bedfordshire

• Help and advice: Student life
  • Bethany's journey through Science