University Centre Peterborough
Știința sportului și a exercițiilor fizice (antrenorat) BSc (Hons)
University Centre Peterborough - University Centre Peterborough

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 25 absolvenți de Sport and Exercise Science (Coaching) BSc (Hons) și pentru alte cursuri de Sociologie de la University Centre Peterborough pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Sociologie.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23013 £20757 £24208
Interval de 25-75 procente £19989 - £26124 £15689 - £25435 £18599 - £30307

Diploma BSc (Hons) Sport și Știința Exercițiilor (Coaching) vă va oferi abilitățile și cunoștințele necesare pentru a vă pregăti pentru o carieră în sport, agrement sau în industria sănătății. Acest curs urmează o abordare multidisciplinară în care veți studia module de bază, cum ar fi fiziologia, psihologia și antrenamentul, și veți învăța despre interacțiunea dintre aceste discipline de bază, așa cum se experimentează în contexte reale. Veți avea, de asemenea, posibilitatea de a studia module aplicate și de a vă adapta diploma la preferințele dumneavoastră prin module precum analiza performanței, forță și condiționare și dezvoltarea atletului. Veți dezvolta o înțelegere teoretică a sportului, a exercițiilor fizice și a științelor de coaching și veți fi capabili să o aplicați în cadrul practicii.

Aceste metode științifice sunt explorate într-un mediu de laborator specializat care utilizează cele mai recente tehnologii și echipamente analitice într-un cadru restrâns, prietenos și de sprijin. Pe lângă cursurile din campusul nostru din Peterborough, studenții vor folosi un laborator sportiv de ultimă generație, facilități de gimnastică și o sală de sport la Peterborough College.

Capacitatea de angajare este o temă cheie și va fi integrată în modulele dumneavoastră. De-a lungul studiilor, veți dobândi o experiență semnificativă în industria sportului, lucrând cu echipe și organizații sportive precum Peterborough United Football Club, Peterborough Rowing Club și o varietate de instituții de învățământ. Studenții anteriori au lucrat în școlile locale ca asistenți de predare în lecțiile de educație fizică, dobândind o experiență valoroasă în predare (este necesară o verificare DBS îmbunătățită), în timp ce alții au obținut stagii de lucru cu academiile sportive.

În plus față de diplomă, veți avea posibilitatea de a obține calificări suplimentare ca parte a diplomei dumneavoastră pentru a vă dota cu abilitățile și cunoștințele necesare pentru a avea succes în domeniul dumneavoastră de studiu. Invităm în mod regulat vorbitori invitați să ofere sesiuni și să se angajeze cu studenții în legătură cu experiențele lor și cu temele emergente din cadrul industriei. Printre vorbitorii invitați anterior se numără Mike Phelan (managerul adjunct al Manchester United), Steve Gunn (antrenor de canotaj GB), Matt Divall

(manager sportiv al Jocurilor Commonwealth) și Calum MacMaster (cercetător sportiv al Academiei Rangers FC).

Cursurile de la University Centre Peterborough sunt studiate în clase de dimensiuni mai mici în comparație cu alte universități, o clasă tipică este sub 30 de studenți.

- **AN (NIVEL 4)** **60% Cursuri** **40% Examene** - **ANUL 2 (NIVELUL 5)** **65% Cursuri** **35% Examene** - **ANUL 3 (NIVELUL 6)** **70% lucrări de curs (10% plasament) ** **30% Examene** Clasificarea finală a diplomei dvs. se va baza pe media notelor obținute la toate modulele de la nivelul 6 și nivelul 5 la un raport de 2:1, respectiv 2:1.

Punctaj UCAS minim necesar

GCSE English language, mathematics and a science at a minimum of grade C or grade 4. 72 UCAS points with at least one qualification in a sport and exercise science-related subject: • A-levels • BTEC • Cambridge Technicals • Access to HE • Overseas qualifications judged to be equivalent to above

Tariful UCAS al studenților acceptați la Sociologie

Cerințe de calificare

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Din păcate, în prezent, UCP nu poate recruta studenți internaționali. Ne cerem scuze pentru orice inconvenient.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sport and Exercise Science (Coaching), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Știința sportului și a exercițiilor fizice (antrenorat) BSc (Hons)

• an 2
  • an 3

Despre University Centre Peterborough

Centrul Universitar Peterborough este o instituție de învățământ care oferă programe de nivel de învățământ superior pentru populația lor mică de studenți de aproximativ 200 de cursanți, cu campusuri atât în Peterborough și Stamford, Anglia. Cursurile livrate aici sunt validate de Anglia Ruskin University și permit absolvenților să obțină certificări de licență, HNC și HND.

Lista cu 39 cursuri de licență și masterat de la University Centre Peterborough - Catalogul cursurilor

Componența studenților din University Centre Peterborough

studenți:
absolvenți universitari:
:

University Centre Peterborough

Sănătate, nutriție și știința exercițiilor fizice BSc (Hons)
(Southampton Solent University)
- - - £15000 £16125 - Southampton În campus cu normă întreagă
(Cardiff Metropolitan University)
69% 1% 6% £15000 £16000 150 Cardiff În campus cu normă întreagă
Economie și Știința sportului și a exercițiilor fizice BA (Hons)