Truro and Penwith College
Științe sociale aplicate (Top-Up) BSc (Hons)
Truro and Penwith College - Truro and Penwith College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £25006 - £26600 £19412 - £29648 £20644 - £33341

Studenții care studiază cu noi beneficiază de o predare de primă clasă, alături de beneficiile de a studia în frumosul și bogatul cultural al comitatului Cornwall. Adesea, studenții de la cursurile noastre utilizează aspecte ale culturii și comunităților din Cornwall pentru a finaliza evaluarea și a întreprinde cercetări primare. Această legătură între loc, oameni și studiu este clară în cadrul ofertei noastre de la Centrul Universitar, iar studenții sunt încurajați să lege evaluările modulelor atât de problemele locale, cât și de cele naționale/globale.

Avem o relație clară și de lungă durată cu Universitatea din Plymouth, pe care o folosim pentru a ne asigura că calitatea ofertei noastre se potrivește cu standardele de la instituții mai mari. Oferim o abordare mai restrânsă, axată pe student, a ofertei noastre de învățământ superior, decât în cadrul instituțiilor mai mari, cu clase de dimensiuni mai mici care favorizează relații strânse între specialiștii în domeniu și studenți, precum și un sprijin pastoral excelent.

Alegerea și autonomia studenților este o temă cheie în cadrul abordării noastre, studenții de la BSc (Hons) Științe sociale aplicate vor studia 80 de credite de bază ale modulelor, alături de 40 de credite de module de specializare în domeniu. Această caracteristică încurajează independența și creativitatea studenților, aliniindu-se la interesele lor profesionale.

Studenții sunt evaluați prin intermediul unui model 100% curs/lucrări practice, care include evaluări autentice și din lumea reală, fără examene. Acest lucru este susținut de feedback-ul studenților și al personalului, pentru a crește competențele practice și cele legate de angajare.

O trăsătură distinctivă clară a acestui curs este abordarea practică, de rezolvare a problemelor, care este susținută în modulele specifice. Studenții își dezvoltă aceste abilități de angajare prin intermediul campaniilor legate de criminalitate și justiție socială în comunitățile rurale și de coastă, prin gestionarea și manipularea datelor în modulul de disertație și prin analiza critică a intervențiilor politice în aplicarea științelor sociale.

La finalizarea BSc (Hons) Științe sociale aplicate, studenții pot fi potriviți pentru a lucra într-o varietate de medii, iar aceste oportunități includ, dar nu se limitează la, lucrul în următoarele sectoare: Educație; Asistență medicală; Servicii publice; Asistență socială.

Punctaj UCAS minim necesar

For entry to our top-up degrees, candidates must be holders of a relevant foundation degree, HND or equivalent Level 5 qualification.

Cerințe de calificare

Din păcate, nu putem lua în considerare candidații internaționali.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Applied Social Science (Top-Up), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Științe sociale aplicate (Top-Up) BSc (Hons)

.

Despre Truro and Penwith College

Truro and Penwith College este un furnizor de cursuri de educație suplimentară, cu un campus atât în Truro, cât și în Penzance, Anglia. Colegiul a obținut unele dintre cele mai bune rezultate la A-Level din Regatul Unit în ceea ce privește punctele pe elev și este evaluat în mod constant de către Ofsted și Sunday Times ca fiind unul dintre cei mai buni furnizori de educație neselectivă din țară.

Lista cu 26 cursuri de licență și masterat de la Truro and Penwith College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Truro and Penwith College

studenți:
absolvenți universitari:
:

74% 5% 5% £22680 142 Sheffield În campus cu normă întreagă
(Robert Gordon University)
- - - £15860 - Aberdeen În campus cu normă întreagă
Științe sociale aplicate cu un an de fundație BA (Hons)
74% 5% 5% £22680 155 Sheffield În campus cu normă întreagă
Științe sociale aplicate (Top-Up) BSc (Hons)
(Truro and Penwith College)