The University of York
Doctor în predarea limbii engleze pentru vorbitori de alte limbi străine PhD
The University of York - The University of York

Doctoratul în TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) pune accentul pe cercetarea de ultimă oră în domeniul limbilor străine și al limbii a doua și este conceput pentru a spori cunoștințele de specialitate prin studiu și cercetare academică.

Programul este potrivit pentru:

Profesori de limba engleză ca a doua limbă străină

Educatori de profesori

administratori de dezvoltare profesională

Curriculum developers

scriitori de materiale

cercetători

**Nu, nu.

Cursul pune accentul pe cercetarea de ultimă oră în domeniul limbilor străine și al limbilor străine. Acesta se concentrează pe practică și își propune să îi ajute pe studenți să obțină o înțelegere critică a teoriilor de predare și să obțină o bază solidă în metodologia de cercetare adecvată pentru a realiza proiecte de cercetare în contextele lor profesionale.

Engleză pentru scopuri academice și profesionale

Citire, scriere, vorbire în limba engleză ca a doua limbă sau limbă străină

Cunoașterea și identitatea profesorului de limba engleză

Educația profesorilor de limba engleză

Dezvoltarea și evaluarea curriculumului de limbă engleză

Testarea și evaluarea limbii engleze

Reacții orale și scrise

Studii ale discursului în clasă

Pragmatică interculturală

Achiziționarea unei a doua limbi străine

În ultimii ani, doctoranzii noștri au venit atât din Regatul Unit, cât și din numeroase țări de peste mări. Mulți dintre studenții noștri din străinătate au ales să efectueze studii care implică colectarea de date de teren în țara lor de origine. Propunerile de a efectua un studiu care implică colectarea de date de teren în străinătate sunt binevenite.

Doctoratul în TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) pune accentul pe cercetarea de ultimă generație în domeniul limbilor străine și al limbii a doua și este conceput pentru a spori cunoștințele de specialitate prin studiu și cercetare academică. Programul este potrivit pentru: Profesori de limba engleză ca a doua limbă sau limbă străină formatori de profesori administratori de dezvoltare profesională elaboratori de programe școlare autori de materiale cercetători cadre didactice Cursul pune accentul pe cercetarea de ultimă oră în domeniul limbilor străine și al celei de-a doua limbi străine. Acesta se concentrează pe practică și își propune să îi ajute pe studenți să obțină o înțelegere critică a teoriilor de predare și să obțină o bază solidă în metodologia de cercetare adecvată pentru a realiza proiecte de cercetare în contextele lor profesionale. Suntem interesați de studenții care desfășoară proiecte în următoarele domenii de cercetare: Engleză în scopuri academice și profesionale Citire, scriere, vorbire în limba engleză ca a doua limbă sau limbă străină Cunoașterea și identitatea profesorului de limba engleză Formarea profesorilor de limba engleză Dezvoltarea și evaluarea curriculumului de limba engleză Testarea și evaluarea limbii engleze Feedback oral și scris Studii privind discursul în sala de clasă Pragmatică interculturală Achiziția celei de-a doua limbi străine În ultimii ani, doctoranzii noștri au venit atât din Regatul Unit, cât și din multe țări de peste mări. Mulți dintre studenții noștri din străinătate au ales să efectueze studii care implică colectarea de date de teren în țara lor de origine. Propunerile de a efectua un studiu care implică colectarea de date de teren în străinătate sunt binevenite.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la PhD in Teaching English to Speakers of Other Languages, PhD, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Doctor în predarea limbii engleze pentru vorbitori de alte limbi străine PhD

**.

Clasamentul The University of York în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 32 clasamente universitare pentru The University of York

Despre The University of York

Universitatea din York, de obicei prescurtat la Ebor, este o universitate de cercetare colegială cu sediul în orașul istoric și pitoresc York, Anglia. Principalele sale campusuri sunt campusurile de est și de vest, care se află la doar câteva minute de mers pe jos unul de celălalt, în timp ce are un alt sediu cunoscut sub numele de King's Manor, la nord-vest de centrul orașului.

Lista cu 287 cursuri de licență și masterat de la The University of York - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The University of York

• Living on campus