The Sheffield College
Gradul de fundație Educație și sprijin pentru învățare FdA
The Sheffield College - The Sheffield College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22820 £18460 £20799
Interval de 25-75 procente £17528 - £26934 £13130 - £23882 £14555 - £27277

Sub rezerva validării complete, acest grad de fundație cu vă ajută să obțineți cunoștințele și abilitățile necesare pentru a sprijini copiii și tinerii să își atingă potențialul maxim de învățare. Vă veți dezvolta cunoștințele de teorie, cercetare și politică în domeniul educației și vă veți aplica învățarea la propria practică profesională. Dacă lucrați alături de profesori într-un rol de sprijin, într-un cadru educațional pentru copii sau tineri, sau într-un cadru de primii ani care oferă cadrul legal al Early Years Foundation Stage, acest curs vă va dezvolta abilitățile și vă va îmbunătăți perspectivele de carieră. Gradul de bază poate fi folosit pentru a obține roluri de conducere și de management într-o serie de medii pentru primii ani și poate duce la studii suplimentare la nivelul 6, inclusiv diplome care conferă statutul de profesor calificat (QTS).

Diploma de bază în Educație și Sprijin pentru învățare este un program inovator care vă permite să obțineți o calificare la nivel de diplomă în timp ce lucrați într-un mediu de învățare practică.

Veți aplica ceea ce învățați în clasă la locul de muncă actual sau la stagiul de practică, ceea ce vă va permite să vă dezvoltați în mod continuu competențele și comportamentele profesionale. Vă veți examina propria dezvoltare academică și profesională pentru a vă asigura că noile învățături se integrează în practica dvs. de zi cu zi și că veți continua să contribuiți în mod semnificativ la învățarea și dezvoltarea copiilor din cadrul instituției dvs.

Cursul este predat printr-o varietate de metode, inclusiv:

• prelegeri și seminarii
  • activități de grup
  • studiu autodirijat
  • învățare online
  • reflectarea asupra experiențelor

Vă rugăm să rețineți că acest curs este în curs de validare și, ca atare, poate suferi modificări.

Unități cheie

Anul unu

• Dezvoltarea copiilor
  • Dezvoltarea parteneriatului comunitar local
  • Sănătate și bunăstare
  • Roluri profesionale în mediile educaționale
  • Predare și învățare
  • Curriculum contemporan

Anul doi

• Incluziune educațională
  • Mediile favorabile
  • Parteneriat, colaborare și lucru în echipă
  • Salvgardarea copiilor și a tinerilor
  • Incluziunea socială în contexte educaționale
  • Practicianul reflexiv

Rechizite de intrare

Puncte UCAS

Acest curs necesită 48 de puncte UCAS. Acestea trebuie să includă cel puțin două A Levels sau calificări echivalente BTEC National sau CACHE.

**Nu, nu.

• Limba engleză sau literatura engleză la gradul C/4
  • Matematică la gradul C/4

Am putea accepta echivalentele GCSE

Experiența de angajare/experiența profesională

Toți candidații trebuie să aibă cel puțin un an de experiență echivalentă cu normă întreagă de lucru în acest sector și calificări de nivel 2 în domeniul alfabetizării și al numerotării. În cazul în care candidații pot demonstra o experiență substanțială în acest sector, putem accepta un nivel mai scăzut de realizare a nivelului 3.

Dacă engleza nu este limba dvs. maternă, aveți nevoie de un punctaj IELTS de 6,0 sau mai mare, cu un punctaj minim de 5,5 în fiecare domeniu de competențe.

Evaluare

Pe parcursul cursului veți învăța și veți fi evaluat prin intermediul mai multor metode, inclusiv:

• învățarea la locul de muncă
  • prelegeri și seminarii
  • studiu autodirijat
  • tutoriale și ateliere de lucru

La finalizarea calificării complete de nivel 5, studenții sunt eligibili pentru a aplica la Universitatea Sheffield Hallam pentru a se înscrie în anul de completare - acest lucru vă va permite să obțineți QTS la nivelul 6.

Oportunități viitoare

După finalizarea acestei diplome de bază, puteți trece la BA (Hons) Educație și sprijin pentru învățare (top-up) sau puteți aplica pentru un curs de doi ani pentru a obține statutul de profesor calificat (QTS).

Acest curs vă pregătește pentru o carieră în:

• conducere și management
  • predare
  • sprijin suplimentar pentru învățare
  • copii și familii

Nu putem accepta candidați internaționali din cauza restricțiilor privind vizele din Regatul Unit.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Foundation Degree Education and Learning Support, FdA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Gradul de fundație Educație și sprijin pentru învățare FdA

Despre The Sheffield College

Colegiul Sheffield este unul dintre cei mai mari furnizori de educație suplimentară din orașul englez Sheffield. Colegiul funcționează în patru campusuri principale, care sunt City, Hillsborough, Peaks și Olive Grove.

Lista cu 18 cursuri de licență și masterat de la The Sheffield College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The Sheffield College

studenți:
absolvenți universitari:
:

Hillsborough Campus

Sprijin pentru învățare FdA
(University of Portsmouth)
95% 0% 5% £18100 - Portsmouth În campus cu normă întreagă
Gradul de fundație Educație și sprijin pentru învățare FdA
(The Sheffield College)
- - - - - Sheffield În campus cu normă întreagă