The Sheffield College
Practica creativă: Producție media BA (Hons)
The Sheffield College - The Sheffield College

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 15 absolvenți de Creative Practice: Media Production BA (Hons) și pentru alte cursuri de Sport și Științe ale Exercițiului de la The Sheffield College pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Sport și Științe ale Exercițiului.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22438 £20448 £24818
Interval de 25-75 procente £18849 - £25991 £15981 - £24541 £19498 - £30391

Acest curs se adresează studenților care au studiat anterior producția mediatică creativă la nivel de licență de bază (sau echivalent) și care acum doresc să-și completeze calificarea la o licență completă cu un an de studiu suplimentar. Veți avea ocazia să vă dezvoltați stilul și abilitățile de practician media creativ prin diverse module, inclusiv un proiect major în care veți avea șansa de a aborda un subiect specific mai în profunzime.

Validat de Universitatea Sheffield Hallam, acesta este un curs interesant care vă pregătește pentru angajare sau pentru studii postuniversitare într-un domeniu amplu și creativ. Studiind alături de studenți dintr-o serie de discipline, veți avea ocazia de a dezvolta un proiect final major care vă va ajuta să vă definiți ca practician creativ. Cu sprijinul personalului și al profesioniștilor, vă veți baza pe o gândire care stă la baza unor practici academice și profesionale credibile și solide.

Este posibil să studiați în cadrul unor stagii sau internshipuri și să aveți ocazia de a vă promova talentul emergent în comunitățile profesionale și academice.

Veți beneficia de un curs individual din partea unui personal specializat și de facilități excelente, concepute special pentru acest scop. Îți vei dezvolta practica emergentă și te vei poziționa în domeniul tău de specialitate, susținută de o înțelegere teoretică, critică și contextuală a poziționării practicii tale în lumea academică, culturală și creativă mai largă. Veți întreprinde module de proiecte practice minore și majore susținute de teoria critică și contextuală.

În calitate de student la acest curs vei:

să se implice în gândirea contemporană în domeniul creativ.

să întreprindă un proiect creativ practic bazat pe industrie, care poate implica învățarea la locul de muncă, expunerea lucrărilor, înființarea unei afaceri, autopromovare sau stagii de practică.

să scrieți propuneri de cercetare pentru proiectele de specialitate pe care intenționați să le realizați

să țineți un jurnal academic ca o înregistrare a gândirii critice care să vă inspire proiectele practice

să lucreze în vederea finalizării unui proiect personal major de practică

să vă prezentați în mod profesionist lucrările în cadrul unei expoziții de sfârșit de an, invitând invitați din industrie

Deși nu este o cerință evaluată pentru acest modul, studenții sunt încurajați să caute și să profite de orice oportunități de stagii, experiență profesională sau învățare la locul de muncă. Tutorii au o experiență vastă în consilierea, pregătirea și asistarea studenților în acest proces și veți fi susținut pe parcursul procesului în mod individual, după cum este necesar.

Metodele de evaluare și feedback, inclusiv moderarea/verificarea internă și externă și cerințele pentru progresia în cadrul programului, sunt explicate în timpul inducției. Acestea vor fi întărite la toate ședințele de informare ale modulelor și în momentele relevante din timpul tutoriilor. Cursul încorporează evaluări formative, sumative și diagnostice, care sunt considerate instrumente pozitive de învățare. Evaluarea reciprocă joacă, de asemenea, un rol vital în dezvoltarea și "creșterea" noastră educațională. Aceste strategii de evaluare vă vor sprijini în înțelegerea proceselor de învățare și sunt concepute pentru a vă implica ca participant activ în dezvoltarea tuturor aspectelor învățării dumneavoastră. Aceste strategii contribuie, de asemenea, la promovarea învățării autonome și a autoevaluării ca elemente vitale în cadrul procesului general de învățare.

Nu putem accepta candidați internaționali din cauza restricțiilor privind vizele din Marea Britanie.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Creative Practice: Media Production, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Practica creativă: Producție media BA (Hons)

Despre The Sheffield College

Colegiul Sheffield este unul dintre cei mai mari furnizori de educație suplimentară din orașul englez Sheffield. Colegiul funcționează în patru campusuri principale, care sunt City, Hillsborough, Peaks și Olive Grove.

Lista cu 18 cursuri de licență și masterat de la The Sheffield College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din The Sheffield College

studenți:
absolvenți universitari:
:

Hillsborough Campus

Producție de film BA/BSc (Hons)
(Staffordshire University)
80% 0% 15% £16750 129 Stoke-on-Trent În campus cu normă întreagă
Producție media digitală BA/BSc (Hons)
(Oxford Brookes University)
- - - £15950 - Oxford În campus cu normă întreagă