South Thames College
Engineering (Electrical and Electronic Engineering) HND
South Thames College - South Thames College

Informații principale despre curs

Recenzii ale studenților

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 20 absolvenți de Engineering (Electrical and Electronic Engineering) HND și pentru alte cursuri de Educație de la South Thames College pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru Educație.

Satisfacția generală a studenților
77 /100
20 total respondenți

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

NSS este comandat de Biroul pentru studenți.

Salariu

Salariul absolvenților de educație și predare

Important: Datele salariale de mai jos nu sunt specifice fiecărui curs, ci conțin date despre toți studenții de Educație la universitate. Dată fiind metodologia de colectare a datelor, informațiile salariale se bazează în principal pe datele studenților licențiați.

  15 luni de la absolvire 3 ani după absolvire 5 ani de la absolvire
Salariul mediu £20500 £21000 £22500
Interval de 25-75 procente £16000 - £22000 £15500 - £25500 £18000 - £29500


Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de educație și predare din Marea Britanie (în principal licențiați)

  15 luni de la absolvire 3 ani după absolvire 5 ani de la absolvire
Salariul mediu £22826 £18756 £21568
Interval de 25-75 procente £17532 - £26940 £13509 - £23889 £14787 - £27880

Locuri de muncă și perspective de carieră

La 15 luni de la absolvire, absolvenții acestui curs au fost întrebați despre ceea ce fac și dacă lucrează, despre locul de muncă actual și despre perspectivele lor.

Locuri de muncă actuale

Nivelul de calificare necesar pentru ocuparea postului după 15 luni

Locuri de muncă ale absolvenților acestui curs (15 luni după absolvire)

Exemplul de mai jos se bazează pe toți absolvenții de Engineering (Electrical and Electronic Engineering) HND la South Thames College

55% Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație
25% Manageri, directori și înalți funcționari
10% Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie
10% Profesioniști în domeniul finanțelor

Cerințe de intrare / Admitere

Cerințe de calificare

Intrare în anul 1 cu HNC (BTEC) Sport

Cerințe privind limba engleză

Nivel
IELTS (Academic) 6
Cambridge English Advanced
IELTS (Academic) 6
Cambridge English Advanced

Vă rugăm să contactați biroul internațional pentru a vedea dacă acest curs poate accepta candidați internaționali care au nevoie de o viză Tier 4.

Solicitanții care studiază sub sponsorizarea unui angajator vor trebui să prezinte o confirmare din partea angajatorului la înscriere. Scrisorile de confirmare ar trebui să includă numele complet al studentului, titlul cursului, anul universitar și suma sponsorizată (adică taxele integrale sau parțiale).
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Engineering (Electrical and Electronic Engineering), HND, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Costuri

Taxe de școlarizare Engineering (Electrical and Electronic Engineering) HND

EU £4000 an 1
Anglia £4000 an 1
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £4000 an 1
Scoția £4000 an 1
Țara Galilor £4000 an 1

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Chirie£518
Apă, gaz, electricitate, internet (la domiciliu)£50
Cumpărături la supermarket£81
Îmbrăcăminte£35
Masă în oraș£33
Alcool£27
Comenzi la pachet / livrarea de mâncare£30
Ieșiri în oraș / divertisment (fără alcool, mâncare)£24
Vacanțe și excursii de weekend£78
Transport în oraș£17
Îngrijire personală / sport£20
Articole de papetărie / cărți£13
Telefon mobil/internet£13
TV prin cablu / servicii de streaming£7
Asigurare£51
Altele£1092
Media cheltuielilor de întreținere pentru studenți£95

Costurile pentru Londra sunt cu aproximativ 34% mai mari decât media, în principal din cauza chiriilor care sunt cu 67% mai scumpe decât media altor orașe. Pentru studenții care stau în cămine studențești, costurile cu apa, gazul, electricitatea, wifi sunt în general incluse în chirie. Studenții din orașele mai mici, unde cazarea se află la mică distanță de mers pe jos/cu bicicleta, costurile de transport tind să fie semnificativ mai mici.

Despre South Thames College

Lista cu 38 cursuri de licență și masterat de la South Thames College - Catalogul cursurilor

Unde se predă acest program

Kingston College
map marker Afișați pe hartă

Cursuri similare

Program Universitate Satisfacția stu­denților În șo­maj Abandon șco­lar Taxa de școlarizare (Inter­național) Tariful UCAS Oraș
Engineering (Electrical and Electronic) HND
(The London College UCK)
65% 5% 4% - - -
În campus cu normă întreagă
Engineering (Electrical/Electronic) HND
(Loughborough College)
- 0% 20% £12500 - Loughborough
În campus cu normă întreagă
Embedded Electronic Systems HND
(University of Wales)
- - - £13500 - Cardiff
În campus part-time
Computing with Electronic Engineering (W92) DipHE
(The Open University)
- - - £13848 - Milton Keynes
Online part-time
Electrical and Electronic Engineering HND
(Farnborough College of Technology)
- - - £7500 - -
În campus cu normă întreagă
Electrical and Electronic Engineering HND
(Nottingham College)
- - 30% - - Nottingham
În campus cu normă întreagă
Engineering Mechanical/Electrical and Electronic HNC/D (HTQ) HND
(Leicester College)
- - - £10700 - Leicester
În campus cu normă întreagă
Electrical and Electronic Engineering For England HNC
(Lincoln College)
- - - £9500 - Lincoln
În campus cu normă întreagă
Embedded Electronic Systems HNC
(University of Wales)
- - - £13500 - Cardiff
În campus cu normă întreagă
Electrical & Electronic Engineering HND
(University of Wales)
- - 55% £13500 - Cardiff
În campus cu normă întreagă

Întrebări frecvente despre Engineering (Electrical and Electronic Engineering) HND la South Thames College

  • Salariul mediu al absolvenților acestui curs a fost £20500 la 15 luni după absolvire, £21000 la 3 ani după absolvire și £22500 după absolvire.

  • Profesioniști în afaceri, cercetare și administrație (55%), Manageri, directori și înalți funcționari (25%), Profesioniști asociați în știință, inginerie și tehnologie (10%), Profesioniști în domeniul finanțelor (10%)

  • 20 absolvenți au evaluat cursul ca 77. Asta înseamnă că 77% dintre absolvenți s-au declarat mulțumiți sau foarte mulțumiți de curs. Vedeți evaluările detaliate de mai sus și modul în care acestea se compară cu mediile de la alte universități.

  • Engineering (Electrical and Electronic Engineering) HND este predat în campus și nu poate fi urmat online la South Thames College.

  • Este foarte dificil să fiți acceptat la acest curs. Studenții acceptați au avut un scor tarifar UCAS mediu de , ceea ce îl face unul dintre cele mai dificile 0% cursuri de intrat pentru toți studenții la Inginerie electrică și electronică din Marea Britanie.