Reaseheath College
Comportamentul clinic canin (Top-Up) BSc (Hons)
Reaseheath College - Reaseheath College

Dacă v-ați finalizat gradul de fundație într-un subiect legat de canine, sau aveți deja cunoștințe canine considerabile, de ce nu vă extindeți învățarea pentru un an și să vă completați la un BSc complet (Hons) în Canine Clinical Behaviour?

Cifre recente au arătat că în prezent există peste 12,5 milioane de câini în Regatul Unit, 33% dintre gospodării având un câine (Pet Food Manufacturers Association, 2021), iar numărul de câini care prezintă probleme de comportament a crescut brusc (PDSA, 2021). În consecință, există o cerere tot mai mare pentru o serie de servicii legate de câini, inclusiv dresori profesioniști, behavioriști, plimbători și îngrijitori de câini, manageri de canise, reabilitarea câinilor de salvare și pregătire specializată pentru câini de asistență în mai multe categorii, printre altele.

Acest curs le oferă studenților posibilitatea de a-și consolida cunoștințele, îmbunătățind competențele profesionale, academice și transferabile. Anul de completare asigură că studenții dezvoltă o gamă largă de competențe relevante pentru industrie, potrivite pentru o activitate independentă sau alte roluri profesionale canine după absolvire.Accentul acestui curs se concentrează pe bunăstarea canină, comportamentul clinic și problemele etice asociate cu câinii domestici de-a lungul unei varietăți de contexte și circumstanțe.

Caracteristicile cursului

• Structura flexibilă a cursului - pregătirea ideală pentru a lucra într-o serie de roluri profesionale legate de canini care implică bunăstarea, formarea sau modificarea comportamentului câinilor
  • Conferențiari invitați captivanți (cu câinii lor!)
  • Parteneriate cu industria
  • Facilități de antrenament în orice vreme

Opțiuni de carieră

• Dog Trainer
  • Dog Behaviourist
  • Lucrul în centre de caritate și de salvare
  • Munca cu câini de securitate
  • Munca cu câinii de supraveghere
  • Munca cu câinii de asistență
  • Munca de detectare a câinilor

Evaluările sunt concepute pentru a încuraja atât competențele academice, cât și competențele apreciate la locul de muncă. Ele includ o combinație de diferite forme de lucrări de curs. Lucrările de curs pot lua mai multe forme, inclusiv: eseuri, rapoarte, procesare de date, studii de caz, consultații, prezentări, postere academice, discuții de seminar, interviuri, analize critice și evaluări ale competențelor practice și evaluări online. De exemplu, este posibil să fiți evaluat în planuri de formare și consultații privind comportamentul canin, cu sprijin de urmărire. la înțelegerea evoluției și biologiei canidelor. Toate evaluările vă vor ajuta să vă dezvoltați competențele esențiale de care veți avea nevoie în industrie și ca absolvent. **Evaluările pentru acest an constau în 100% din lucrări de curs**.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Canine Clinical Behaviour (Top-Up), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Comportamentul clinic canin (Top-Up) BSc (Hons)

Despre Reaseheath College

Reaseheath College este o instituție de învățământ care este specializată în cursuri și programe pe uscat, în principal la nivelul de învățământ superior. Colegiul se află la periferia rurală a orașului Nantwich, în comitatul englez Cheshire. Campusul principal este cel de la Reaseheath, dar colegiul funcționează, de asemenea, din locațiile sale satelit din Wirral, Church Farm și Croft End Equestrian Centre.

Lista cu 17 cursuri de licență și masterat de la Reaseheath College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Reaseheath College

• What can I expect from the student life at Reaseheath?
  • Meet our Students - Lucy Terry, Technical Baccalaureate in Equine Management
  • Meet our Graduates - Zoe Lemarechal, Foundation Degree in Agriculture
  • Student Vlog | Abbie discusses her Animal Management course at University Centre Reaseheath
  • Reaseheath College Foundation students on work experience