Oxford Brookes University
Fundația Internațională Arte, Științe umaniste și Drept BA (Hons)
Oxford Brookes University - Oxford Brookes University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22438 £20448 £24818
Interval de 25-75 procente £18849 - £25991 £15981 - £24541 £19498 - £30391

Acest curs de fundație este clasificat ca parte integrantă a unei diplome de 4 ani și, la finalizarea cu succes, veți absolvi cu o diplomă BA sau BSc (Hons) într-unul dintre o serie de subiecte, inclusiv Arte, Editură și Științe Umaniste, Educație, Engleză și Limbi Moderne, Istorie, Filosofie și Cultură, Drept și Științe Sociale. Consultați "Progresia și opțiunile de diplomă" de mai jos pentru o listă de diplome pe care le puteți studia ulterior.

Este potrivit pentru studenții internaționali, din UE și britanici care nu îndeplinesc în prezent cerințele de admitere pentru diploma aleasă la Oxford Brookes.

Vă veți dezvolta abilitățile de studiu și de gândire critică înainte de a vă începe studiile. De asemenea, cursul vă va spori cunoștințele și încrederea în utilizarea limbii engleze în scopuri academice. Nu există o componentă de "limbă engleză" a cursului. Cu toate acestea, pentru studenții care au nevoie să își ridice nivelul de limba engleză, vom considera că finalizarea cu succes a cursului de bază vă va aduce nivelul de limbă la cel necesar pentru diploma dumneavoastră.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 5.5

IELTS 5,5 în general, care să includă 5,5 la toate competențele.

La Oxford Brookes suntem încântați să primim studenți internaționali din întreaga lume. Avem informații despre cum să vă înscrieți la Oxford Brookes în calitate de solicitant internațional pe site-ul nostru web. https://www.brookes.ac.uk/Study/International-students/Applying-to-arriving/How-to-apply

La Oxford Brookes, am primit întotdeauna cu căldură studenți din UE. Apreciem profund contribuțiile enorme pe care aceștia le aduc și vom continua să facem tot ce ne stă în putință pentru a-i primi pe studenții din UE mult timp în viitor. Prin urmare, suntem încântați să anunțăm că vom oferi burse de 4.000 de lire sterline tuturor studenților din UE care doresc să se alăture programelor noastre de studii în anul universitar 2021/22. Dacă îndepliniți criteriile, această bursă va fi aplicată automat ca o reducere la taxele de școlarizare în toți anii de studiu. Pentru detalii complete, inclusiv criteriile de eligibilitate, vă rugăm să consultați site-ul nostru la https://www.brookes.ac.uk/studying-at-brookes/finance/undergraduate-finance---eu-students/2021-22/financial-help-for-undergraduate-eu-students/
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la International Foundation Arts, Humanities and Law, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Fundația Internațională Arte, Științe umaniste și Drept BA (Hons)

Vă rugăm să rețineți că taxele de școlarizare pot crește în anii următori, atât pentru studenții noi, cât și pentru cei care continuă să studieze, în conformitate cu o sumă inflaționistă stabilită de guvern. Universitatea Oxford Brookes intenționează să continue să stabilească taxele la nivelul maxim permis pentru studenții noi și cei care revin în țară și în UE. Această taxă se aplică numai pentru anul de înființare; studenților internaționali care continuă după anul de înființare li se va percepe o taxă mai mare în anii următori. Taxele sunt supuse acordului Biroului pentru studenți.

Clasamentul Oxford Brookes University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 28 clasamente universitare pentru Oxford Brookes University

Despre Oxford Brookes University

Universitatea Oxford Brookes a fost înființată în 1865, în orașul Oxford. Această instituție de învățământ superior își desfășoară activitatea în trei campusuri principale: Headington, Wheatley și Harcourt Hill - cu un campus secundar în Swindon, special pentru cursuri de asistență medicală și o varietate de cursuri CPD. Această universitate are performanțe puternice atât în domeniul academic, cât și în cel al atletismului, deținând realizări prestigioase în ambele domenii.

Lista cu 158 cursuri de licență și masterat de la Oxford Brookes University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Oxford Brookes University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Life at Oxford Brookes – Student View | Oxford Brookes University
  • Careers at Brookes – Student View | Oxford Brookes University
  • Moeko, from Japan studying Public Health | Oxford Brookes University
  • Why International Students Choose Brookes | Oxford Brookes University
  • My Brookes | Oxford Brookes University

Scriere creativă și profesională cu an de fundație BA (Hons)
(Canterbury Christ Church University)