Nottingham College
Top-up de teatru muzical HND
Nottingham College - Nottingham College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £27415 - £38863 £27710 - £44237 £31831 - £51154

Diploma națională superioară de nivel 5 în teatru muzical este un curs interesant care oferă o oportunitate de a vă dezvolta și îmbunătăți în continuare abilitățile practice pentru a progresa în lumea competitivă a teatrului muzical. Cursul oferă șansa de a vă dezvolta ca artist original în cântec, dans și actorie prin cântec, pentru a obține o cunoaștere amplă a industriei artelor spectacolului și pentru a vă oferi un avantaj în viitoarea carieră. Candidații la acest curs trebuie să fi obținut deja (sau să se aștepte să obțină) Certificatul național superior de nivel 4 în teatru muzical (sau echivalent). Acest curs de completare HND este oferit de Nottingham College în parteneriat cu Expressions Academy of Performing Arts din Mansfield.

Localizarea cursului

Acest curs se desfășoară în principal la Expressions Performing Arts Academy din Mansfield.

Despre curs

Studenții vor explora cele trei domenii principale: canto, dans și actorie, precum și dezvoltarea contextuală a teatrului muzical, atât în Marea Britanie, cât și la nivel mondial.

Modulii pot include: -proiect de cercetare -lucrul în artele spectacolului -actorie pentru teatru muzical -dans pentru teatru muzical -tehnici vocale și interpretare -teatrul în educație

Evaluare

Evaluarea este continuă, oferind o serie de dovezi ale învățării dumneavoastră. Aceasta va include: demonstrații practice și reprezentații live, eseuri, jurnale/carte de jurnal, probe de repetiții, probe video, prezentări, proiecte de grup și portofolii electronice.

Calificare acordată

Nivelul 5 Higher National Diploma în Artele Spectacolului (Teatru muzical) acordat de Pearson

Burse

.

Cariera și evoluția ta

După ce ați finalizat cu succes HND în Teatrul Muzical, ați putea să vă înscrieți la nivelul 6 BA (Hons) Performing Arts, acordat de Universitatea Nottingham Trent sau la un curs similar la un alt furnizor (în funcție de cerințele de intrare) sau să vă angajați.

Absolvenții anteriori ai Academiei au ajuns să lucreze în teatre din West End, Marea Britanie și din străinătate, în cinematografie și televiziune, pe nave de croazieră, în locuri de vacanță, în proiecte artistice comunitare sau în coregrafie/învățământ.

Studenții sunt sfătuiți să contacteze propriul serviciu național de finanțare a studenților pentru informații actualizate cu privire la potențialul sprijin financiar. Solicitanții care au reședința permanentă în afara Regatului Unit, a Insulelor Anglo-Normande, a Insulei Man, a Gibraltarului sau a Republicii Irlanda sunt sfătuiți să contacteze Colegiul înainte de a depune o cerere. Orice costuri sau taxe suplimentare sunt indicate pe pagina UCAS pentru fiecare curs în parte.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Musical Theatre Top-up, HND, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Top-up de teatru muzical HND

Studenții sunt sfătuiți să contacteze propriul serviciu național de finanțare a studenților pentru informații actualizate privind potențialul sprijin financiar.

Solicitanții care au reședința permanentă în afara Regatului Unit, a Insulelor Anglo-Normande, a Insulei Man, a Gibraltarului sau a Republicii Irlanda sunt sfătuiți să contacteze Colegiul înainte de a depune o cerere:.

Despre Nottingham College

Nottingham College este un furnizor de educație atât la nivelul învățământului postliceal, cât și la nivelul învățământului superior și se numără printre cele mai mari colegii din Regatul Unit.

Lista cu 34 cursuri de licență și masterat de la Nottingham College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Nottingham College

• Hear from our students about why Nottingham College is the right place for them!
  • Higher Education at Nottingham College
  • Student Experience

Mansfield (Expressions Performing Arts Academy)

Teatru muzical HNC