Nottingham College
Inginerie electrică și electronică HNC
Nottingham College - Nottingham College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £27415 - £38863 £27710 - £44237 £31831 - £51154

Acest nou curs de un an cu normă întreagă Higher National Certificate vă va oferi abilitățile și cunoștințele necesare pentru a progresa în cariera dvs. în lumea fascinantă și provocatoare a ingineriei electrice și electronice.

Despre curs

Inginerii electricieni sunt căutați în întreaga lume în sectorul public și privat, de la transporturi la sănătate, de la educație la construcții.

Vă vom dezvolta cunoștințele printr-o serie de unități de bază și mai specializate. Cursul vi se va potrivi dacă ați finalizat studii relevante la un nivel avansat (A Level sau echivalent) sau dacă aveți experiență relevantă în industrie și doriți să urmați o carieră în inginerie electrică și/sau electronică.

Cursul conține o parte semnificativă de învățare bazată pe proiecte, inclusiv: investigații de laborator, lucrări de proiectare, proiecte, studii de caz și tutoriale.

Veți face studii independente și veți rezolva probleme practice, alături de metode mai tradiționale, cum ar fi meditațiile. Vă veți dezvolta abilitățile de comunicare și de aplicare a computerelor în inginerie.

Unitățile de bază aleHNC includ: -științe inginerești -principii electrice și electronice -gestionarea unui proiect profesional de inginerie -matematică inginerească -proiectare inginerească

Evaluare

Lucrările de curs sunt evaluate în mod continuu printr-o varietate de sarcini individuale și de grup, cum ar fi activități practice, rapoarte scrise și prezentări.

Burse

.

Cariera și evoluția ta

Calificarea HNC este recunoscută pe scară largă și oferă studenților competențele necesare pentru a se angaja într-o gamă largă de industrii, fie că este vorba de o orientare managerială sau tehnică.

După ce ați absolvit cu succes Certificatul național superior, ați putea să vă îmbunătățiți calificarea la Diploma națională superioară la Colegiul Nottingham sau să treceți la o diplomă la o gamă largă de furnizori de învățământ superior.

Alternativ, ați putea urma o carieră în cercetare și dezvoltare, proiectare, vânzări tehnice și producție.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 5.5

Un punctaj global de 5,5; fără ca nicio componentă individuală să fie mai mică de 5,0.

Studenții sunt sfătuiți să contacteze propriul serviciu național de finanțare a studenților pentru informații actualizate cu privire la potențialul sprijin financiar. Solicitanții care au reședința permanentă în afara Regatului Unit, a Insulelor Anglo-Normande, a Insulei Man, a Gibraltarului sau a Republicii Irlanda sunt sfătuiți să contacteze Colegiul înainte de a depune o cerere. Orice costuri sau taxe suplimentare sunt indicate pe pagina UCAS pentru fiecare curs în parte.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Electrical and Electronic Engineering, HNC, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Inginerie electrică și electronică HNC

Studenții sunt sfătuiți să contacteze propriul serviciu național de finanțare a studenților pentru informații actualizate privind potențialul sprijin financiar.

Solicitanții care au reședința permanentă în afara Regatului Unit, a Insulelor Anglo-Normande, a Insulei Man, a Gibraltarului sau a Republicii Irlanda sunt sfătuiți să contacteze Colegiul înainte de a depune o cerere:.

Despre Nottingham College

Nottingham College este un furnizor de educație atât la nivelul învățământului postliceal, cât și la nivelul învățământului superior și se numără printre cele mai mari colegii din Regatul Unit.

Lista cu 34 cursuri de licență și masterat de la Nottingham College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Nottingham College

• Hear from our students about why Nottingham College is the right place for them!
  • Higher Education at Nottingham College
  • Student Experience

HND
(The London College UCK)