Middlesex University
Matematică și știința datelor BSc
Middlesex University - Middlesex University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £24483 - £33995 £22183 - £36218 £25816 - £46509

Prezentare generală

Data Scientist se află în topul primelor zece joburi emergente, conform raportului LinkedIn emerging jobs. Absolvenții care își pot combina abilitățile matematice și modelarea statistică pentru a da sens datelor mari sunt la mare căutare. Studierea BSc Mathematics and Data Science cu noi vă va oferi o platformă pentru a intra în acest sector important. În plus, în calitate de absolvent de matematică, puteți găsi locuri de muncă în orice număr de cariere diferite, inclusiv în IT, finanțe și predare.

De ce să studiezi BSc Matematică și Știința Datelor la Universitatea Middlesex?

Credem cu tărie că activitatea pe care o desfășurați trebuie să fie relevantă pentru lumea muncii - de aceea cursul nostru are o puternică tentă practică. Accentul principal al diplomei dvs. va fi înțelegerea teoriei matematice care stă la baza științei datelor și învățarea într-un cadru practic pentru a dezvolta abilități cheie pentru viitoarele locuri de muncă.

Această diplomă oferă o oportunitate de a obține experiență practică în viața reală de lucru și de analiză a datelor mari, în plus față de faptul că este predată și susținută de personal care lucrează și cercetează în toate domeniile matematicii, cu cunoștințe de specialitate din industrie.

Vă veți baza pe teorie pentru a oferi soluții practice la o varietate de probleme de big data din lumea reală. Evaluarea bazată pe proiecte vă va oferi o educație practică și vă va pregăti să vă aplicați abilitățile matematice într-unul dintre cele mai importante sectoare de locuri de muncă emergente.

Pe parcursul studiilor veți avea posibilitatea de a vă dezvolta abilitățile de programare și de software, precum și de a învăța noi competențe într-un mediu de lucru prin intermediul oportunităților de plasament.

Cursuri importante

Module care predau tehnici de învățare automată și inteligență artificială

Evaluare bazată pe proiecte și lucrări de curs, fără examene de sfârșit de an.

Proiectul de an III, de 60 de credite, vă permite să demonstrați acumularea cunoștințelor pentru a dezvolta o lucrare semnificativă.

Acest program va îndeplini cerințele educaționale ale titlului de Chartered Mathematician, acordat de Institute of Mathematics and its Applications, atunci când este urmat de o formare ulterioară și de experiență profesională pentru a obține competențe echivalente cu cele specificate de Agenția de Asigurare a Calității (QAA) pentru diplomele de masterat cu predare.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Cu un minim de 5,5 în fiecare componentă.

TOEFL (iBT) 72

Cu cel puțin 17 la ascultare și scriere, 20 la vorbire și 18 la citire

PTE Academic 51

6.0 (cu minimum 5.5 la toate componentele

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Mathematics and Data Science, BSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Matematică și știința datelor BSc

.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

• an 2
  • an 3
  • an 4
  • an 5
  • an 6

Clasamentul Middlesex University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru Middlesex University

Despre Middlesex University

Înființată în 1973, Universitatea Middlesex este situată la periferia Londrei, la aproximativ 40 de minute cu metroul. Universitatea este bine cunoscută pentru că atrage un număr mare de studenți internaționali în fiecare an, ceea ce face ca experiența să fie diversă pentru toți cei implicați. În ceea ce privește activitățile din campus, candidații se pot aștepta să găsească o uniune studențească premiată, care face un efort suplimentar atunci când vine vorba de organizarea de evenimente în campus care să aducă oamenii împreună.

Lista cu 263 cursuri de licență și masterat de la Middlesex University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Middlesex University

• How You Learn | Middlesex University
  • What I Love About Studying | Middlesex University