Middlesex University
Managementul afacerilor (Fast-Track) BA (Hons)
Middlesex University - Middlesex University

Gradul nostru vă permite să vă accelerați studiile în managementul afacerilor și să vă construiți cunoștințele, abilitățile și experiența pentru a lansa o carieră de succes într-o gamă largă de industrii.

De ce să studiezi BA Business Management (Fast Track) la Universitatea Middlesex?

Gradul nostru inovator este alegerea ideală dacă doriți să condensați cursul nostru de trei ani în doi ani, studiind în două semestre de vară. Susținut de tutori experți care aduc o bogată experiență în industrie, veți aplica teoria în practică și veți studia funcțiile cheie care stau la baza afacerilor și factorii care contribuie la succes. Veți învăța să analizați și să planificați și vă veți dezvolta încrederea în sine pentru a rezolva cu succes provocările într-un mediu în ritm rapid.

Opțiunile de carieră sunt largi cu diploma noastră de Business Management (fast track) și veți fi bine pregătiți pentru a intra în întreprinderi, organizații guvernamentale și din sectorul terțiar sau chiar pentru a vă începe propria afacere.

Cursuri importante

Conducătorul de curs rapid dedicat vă va oferi îndrumare de specialitate pe tot parcursul cursului, iar sprijin suplimentar va fi disponibil pe tot parcursul semestrelor de vară.

Echipa noastră de personal academic oferă excelență în predare și cercetare, asigurându-vă că primiți o experiență de învățare de primă clasă, cu un nivel ridicat de sprijin al tutorilor

Centrul nostru inovator de dezvoltare a întreprinderilor vă poate ajuta să vă înființați propria afacere și să vă dezvoltați competențele antreprenoriale esențiale.

Veți avea acces la resurse de afaceri de ultimă oră, inclusiv la Management Direct Resource Hub al Chartered Management Institute.

Punctaj UCAS minim necesar

Cerințe de calificare

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Cu un minim de 5,5 în fiecare componentă.

TOEFL (iBT) 72

Cu cel puțin 17 la ascultare și scriere, 20 la vorbire și 18 la citire

PTE Academic 51

Cu cel puțin 51 la toate componentele

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Business Management (Fast-Track), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul afacerilor (Fast-Track) BA (Hons)

.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

• an 2

Clasamentul Middlesex University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 27 clasamente universitare pentru Middlesex University

Despre Middlesex University

Înființată în 1973, Universitatea Middlesex este situată la periferia Londrei, la aproximativ 40 de minute cu metroul. Universitatea este bine cunoscută pentru că atrage un număr mare de studenți internaționali în fiecare an, ceea ce face ca experiența să fie diversă pentru toți cei implicați. În ceea ce privește activitățile din campus, candidații se pot aștepta să găsească o uniune studențească premiată, care face un efort suplimentar atunci când vine vorba de organizarea de evenimente în campus care să aducă oamenii împreună.

Lista cu 263 cursuri de licență și masterat de la Middlesex University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Middlesex University

• How You Learn | Middlesex University
  • What I Love About Studying | Middlesex University