Manchester Metropolitan University
Masterat în regie sportivă MSc
Manchester Metropolitan University - Manchester Metropolitan University

Afacerile din domeniul sportului sunt o industrie globală competitivă de mai multe miliarde de lire sterline, și este în creștere. Cererea nu a fost niciodată mai mare pentru profesioniști cu o bază în strategie, perspicacitate comercială și abilități de conducere.

Dacă sunteți un fost jucător sau un profesionist în domeniul managementului sportiv, vă vom oferi abilitățile de afaceri necesare pentru a vă atinge potențialul maxim. Acest curs vi se va potrivi dacă doriți să vă progresați în carieră sau să vă mutați în lumea sportului din domeniul afacerilor.

Consolidarea competențelor strategice

Cursul nostru deschide calea pentru viitorii lideri ai sportului. Studiind cu jumătate de normă pe parcursul a doi ani, veți dezvolta expertiza necesară pentru a satisface cererea organizațiilor sportive de top.

Veți aborda subiecte cum ar fi conducerea pentru o performanță ridicată, operațiunile strategice, inovarea și schimbarea, guvernanța și cele mai bune practici. Combinând psihologia și psihometria, cursul MSD va ajunge în centrul științei performanței. Amestecul nostru unic de experți, practicieni și cunoscători ai industriei vă va ajuta să valorificați puterea minții pentru a permite și a spori performanța în sport și în afaceri.

De asemenea, vă vom expune la o serie de medii sportive. Veți împărtăși cunoștințele cu colegi din medii diferite și veți aplica noile cunoștințe în specialitatea dumneavoastră.

În al doilea an, vă veți aplica abilitățile la o disertație. Vă vom provoca să identificați, să cercetați și să analizați strategic o problemă managerială sau de afaceri din cadrul organizației dvs. sau dintr-un domeniu de interes propriu.

Caracteristici și beneficii

• Un oraș global pentru sport - studiați într-unul dintre cele mai mari orașe sportive din Marea Britanie, care găzduiește două cluburi de top din prima ligă, un teren internațional de cricket și un velodrom renumit.
  • Triplă acreditare - Școala noastră de afaceri deține trioul de acreditări recunoscute la nivel mondial de la EQUIS, AACSB și AMBA, ceea ce ne plasează printre cele mai bune școli de afaceri din lume.
  • Masterclass Series - această serie aduce experți din industrie. Printre vorbitorii din trecut se numără șeful departamentului de comunicare de la British Cycling, CEO Essex Cricket Club și directorul de dezvoltare de la FA.
  • Susținut de știință - aprofundăm știința managementului performanței pentru a vă ajuta să apreciați și să îmbunătățiți performanța în afaceri.
  • Învățați de la experți - echipa de profesori MSD are o experiență bogată în domenii precum leadership, strategie, operațiuni, performanța echipelor, inovare, schimbare și guvernanță.
  • Aprobat de industrie - predarea acestui curs este aprobată de England Rugby League, Premiership Rugby și Rugby Football League.
  • Executive Coaching - oferim tuturor studenților noștri șansa de a lucra cu un Executive Coach. Coaching-ul este o abordare valoroasă a dezvoltării individuale și a devenit o practică bine stabilită în afaceri.
  • Comunitate diversă - de la rădăcini la profesioniști de profil înalt, primim oameni din toate aspectele sportului. Acest curs se potrivește, de asemenea, proprietarilor de afaceri care doresc să își dezvolte compania.
  • O lume a oportunităților - vă vom ajuta să vă pregătiți pentru roluri la nivel de director în organizații globale. Gândiți-vă la cluburi din prima ligă, Jocurile Olimpice, FIFA și multe altele.
  • Îmbunătățirea experienței tale - ca membru al Școlii de absolvenți de sport din Manchester, faci parte și din Institutul de sport al Universității Metropolitane din Manchester. Acest institut reunește expertiza din întreaga universitate, creând o casă pentru educație sportivă, cercetare și parteneriate la Manchester Met

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Master of Sport Directorship, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Vă rugăm să consultați site-ul nostru web pentru informații privind cerințele de intrare

Clasamentul Manchester Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 32 clasamente universitare pentru Manchester Metropolitan University

Despre Manchester Metropolitan University

Universitatea Metropolitană din Manchester este o instituție finanțată din fonduri publice și a fost înființată în 1970 în orașul Manchester. Situată în inima orașului, studenții pot profita din plin de faptul că se află la mai puțin de zece minute de mers pe jos de centrul orașului. Din punct de vedere academic, universitatea oferă toate programele cele mai comune de arte liberale, dar și unele materii mai puțin întâlnite, cum ar fi criminologia și sociologia. Studenții absolvenți se pot aștepta să se bucure de intimitatea și liniștea celui de-al șaptelea etaj al universității, care este dedicat în întregime studiilor postuniversitare și de doctorat.

Lista cu 278 cursuri de licență și masterat de la Manchester Metropolitan University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Manchester Metropolitan University

• What to Expect on Arrivals Day: Birley
  • #McrMetUni Open Day: Welcome