London Metropolitan University
Sănătatea mintală a copiilor și adolescenților MSc
London Metropolitan University - London Metropolitan University

De ce să studiezi acest curs?

Această diplomă de masterat oferă o oportunitate pentru un studiu cuprinzător în domeniul sănătății mintale și al problemelor educaționale ale copiilor și adolescenților. Veți lua în considerare aspecte teoretice și practice legate de principalii factori care influențează sănătatea mintală pediatrică din perspective biologice, sociale, culturale și psihologice. Acesta vă va permite să vă continuați sau să avansați în cariera dumneavoastră în învățământ sau în domeniul sănătății mintale.

Mai multe despre acest curs

Acest curs MSc de sănătate mintală a copiilor și adolescenților vă va oferi cunoștințe științifice și academice actualizate care vă vor permite să urmați o carieră în domeniul sănătății mintale a copiilor în domeniul sănătății, asistenței sociale, educației și justiției pentru tineret.

Cursul vă va îndruma să dezvoltați o înțelegere a evoluțiilor recente în domeniul sănătății mintale a copiilor și adolescenților și vă va ajuta să dobândiți competențe utile în identificarea și gestionarea unei game largi de probleme de sănătate mintală.

Vă veți dezvolta abilitatea de a efectua cercetări și analize academice axate pe sănătatea mintală a copiilor și adolescenților. Veți învăța, de asemenea, despre procesele psihologice și de dezvoltare care contribuie la sănătatea mintală pozitivă și negativă a copiilor și veți explora modalitățile prin care cunoștințele dumneavoastră pot contribui la elaborarea de politici în acest domeniu.

Cursul va fi predat de practicieni, cercetători și specialiști din domeniul psihologiei copilului și al sănătății mintale. Predarea va contribui la nevoile dvs. de formare și vă va ajuta să vă dezvoltați competențele legate de evaluarea, gestionarea și tratamentul tulburărilor copiilor și adolescenților.

Cursul este evaluat printr-o varietate de sarcini care permit demonstrarea învățării academice prin mecanisme care sprijină competențele de angajare. Astfel, sunteți evaluat prin eseuri, studii de caz, prezentări orale, recenzii critice și sistematice, rapoarte de cercetare calitative și cantitative.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Child and Adolescent Mental Health, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Vi se va cere să aveți cel puțin o diplomă de licență de clasa a doua inferioară cu onoruri în domeniul științelor sociale, al sănătății, al educației și al științelor umane, de exemplu, asistență socială, psihologie, medicină, științe biomedicale, asistență medicală, promovare a sănătății sau asistență socială. Absolvenții de la alte discipline care au o experiență profesională relevantă vastă vor fi luați în considerare în mod individual.

Taxe de școlarizare Sănătatea mintală a copiilor și adolescenților MSc

Anglia £1170
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £1170
Scoția £1170
Țara Galilor £1170
EU £2020
Internațional £2020
Channel Islands £2020
Irlanda £2020

Vă rugăm să rețineți că, în plus față de taxa de școlarizare, pot exista costuri suplimentare pentru lucruri precum echipamente, materiale, tipărire, manuale, excursii sau taxe de la organismele profesionale. În plus, este posibil să existe și alte activități care nu fac parte în mod oficial din cursul dumneavoastră și care nu sunt necesare pentru a finaliza cursul, dar care vă pot fi utile (de exemplu, excursii opționale). Costurile acestora se adaugă la taxa de școlarizare și la taxele stabilite mai sus și vor fi notificate atunci când se organizează activitatea.

Costul mediu de trai al studenților în Londra

Clasamentul London Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 14 clasamente universitare pentru London Metropolitan University

Despre London Metropolitan University

Înființată în 1848, London Metropolitan University este situată în mediul urban din Londra. LMU se află la doar 40 de minute de mers pe jos până la Camden Town sau la 20 de minute cu metroul de centrul Londrei. Unele dintre beneficiile la care studenții se pot aștepta dacă aleg LMU includ o varietate de cămine de rezidență la prețuri distincte, servicii de orientare profesională de renume și servicii de orientare pentru studenții internaționali recent sosiți. Această instituție are un standard de admitere selectiv, așa că este recomandat să vă pregătiți pentru interviu cu mult timp înainte!

Lista cu 215 cursuri de licență și masterat de la London Metropolitan University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din London Metropolitan University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Summer graduation 2019 - How does it feel to graduate?
  • Why I love London Met
  • London Metropolitan University
  • Being an international student in London

Lucru pentru tineret și comunitate (cu recunoaștere JNC) MSc