Leeds Beckett University
Imobiliare și managementul proprietății BSc (Hons)
Leeds Beckett University - Leeds Beckett University

Mai jos puteți vedea recenzii specifice cursurilor pentru 10 absolvenți la Real Estate and Property Management BSc (Hons) la Leeds Beckett University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar în comparație cu media pentru toate cursurile din UK pentru Studii de afaceri.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £21871 - £30502 £18376 - £32529 £21291 - £39327

Pregătiți-vă pentru o carieră în investiții și dezvoltare imobiliară, management imobiliar sau în orice număr de domenii asociate.

Pe măsură ce orașele și localitățile din Marea Britanie continuă să se extindă, există o cerere crescută de experți în gestionarea proprietăților și a bunurilor imobiliare.

Acest curs acreditat de RICS reflectă modul în care funcționează în lumea reală industria imobiliară și a construcțiilor, pregătindu-vă pentru o carieră în investiții și dezvoltare imobiliară, management imobiliar sau management imobiliar.

Ca parte a cursului, veți:

• Dezvoltarea unei combinații de cunoștințe tehnice și competențe profesionale
  • Studiați planificarea, construcția, întreținerea și gestionarea zilnică a proprietăților, de la locuințe domestice la unități industriale și comerciale la scară largă.
  • Acoperiți subiecte cheie, inclusiv gestionarea proprietăților și a proprietăților; gestionarea portofoliului; evaluarea pentru ipoteci; negocierea pentru vânzare, cumpărare, închiriere sau licitație; și aspectele financiare ale proprietății imobiliare, inclusiv finanțarea proiectelor imobiliare
  • Explorați impactul politicilor de planificare urbană și regională asupra managementului imobiliar
  • dobândirea competențelor necesare pentru a colabora cu planificatorii în vederea îmbunătățirii propunerilor de dezvoltare comercială într-un anumit interval de timp și buget

ACREDITĂRI

Acest curs este acreditat de către Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS)

Aflați mai multe

Lucrând îndeaproape cu alți studenți din domeniul mediului construit, veți lua parte la proiecte care reflectă relațiile profesionale pe care le veți experimenta în industrie. Acest lucru vă va dezvolta sentimentul de identitate ca manager imobiliar și vă va oferi o înțelegere a rolului jucat de bancheri, contabili, dezvoltatori, topografi și investitori în industria imobiliară.

Conexiuni în industrie

Ca parte a Școlii de Mediu Construit, Inginerie și Informatică, veți putea să profitați de relațiile noastre cu angajatorii locali, regionali și naționali. Școala găzduiește Centrul pentru Schimb de Cunoștințe (CKE), un centru de întreprinderi care conectează activitatea universității cu sectorul regional al mediului construit. Prin intermediul seminariilor, atelierelor și evenimentelor CKE, veți avea ocazia să întâlniți experți din industrie și să stabiliți conexiuni care să vă ajute să vă îmbunătățiți cunoștințele despre locul de muncă și să vă pregătiți pentru viața de după absolvire.

Expertizații ale personalului

Veți fi predat de un personal expert, ale cărui cunoștințe nu sunt doar teoretice - echipa de curs are o vastă experiență de lucru în industrie și își va folosi experiența pentru a vă îmbunătăți învățarea și pentru a se asigura că aceasta este relevantă.

Studii flexibile

Cursul nostru part-time este, de asemenea, o opțiune excelentă dacă lucrați deja în industrie.

De ce să studiezi Real Estate și Property Management la Universitatea Leeds Beckett...

• Oportunități fantastice de an sandwich
  • Oportunitatea de a relaționa cu profesioniști din industrie
  • Opțiune part-time pentru cei care lucrează deja în industrie
  • Echipa de predare expertă cu experiență în industrie
  • Proiecte din viața reală și oportunitatea de a accesa evenimente axate pe industrie prin intermediul Centrului pentru schimbul de cunoștințe, un hub industrial care conectează Universitatea cu sectorul regional al mediului construit
  • Acreditare a cursului Royal Institution of Chartered Surveyors

Acreditat de Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) în scopul dobândirii calității de membru absolvent.

Tariful UCAS al studenților acceptați pentru acest curs

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Real Estate and Property Management, BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Imobiliare și managementul proprietății BSc (Hons)

Clasamentul Leeds Beckett University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 26 clasamente universitare pentru Leeds Beckett University

Despre Leeds Beckett University

Înființată în 1824, Universitatea Leeds Beckett este situată în partea de nord a centrului orașului Leeds. În zonă se află o varietate de clădiri din campus, inclusiv sediul Politehnicii, Electric Press, Old Broadcasting House, Școala de Afaceri a universității și multe altele. Leeds este orașul ideal pentru studenți, cu o abundență de activități și de viață de noapte de care puteți profita, precum și un serviciu de autobuz fiabil pentru a vă deplasa cu ușurință.

Lista cu 121 cursuri de licență și masterat de la Leeds Beckett University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Leeds Beckett University

• Day in the Life at Headingley Campus | Student Vlog
  • Why I chose Leeds Beckett | Student Vlog