Leeds Beckett University
Politică cu relații internaționale BA (Hons)
Leeds Beckett University - Leeds Beckett University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 180 absolvenți de Politics with International Relations BA (Hons) și pentru alte cursuri de turism, transport și călătorii de la Leeds Beckett University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru turism, transport și călătorii.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22910 £20830 £24369
Interval de 25-75 procente £19839 - £26189 £16042 - £26488 £18552 - £31827

Explorați critic politica și unele dintre cele mai presante probleme cu care ne confruntăm astăzi. Veți avea ocazia să vă îmbunătățiți studiile cu plasamente fantastice..

Studiați probleme politice care provoacă diviziuni, cum ar fi alegerile generale anticipate din 2017, Brexit și președinția americană a lui Donald Trump.

Ca parte a acestui curs, veți:

• Examinați problemele cu care ne confruntăm astăzi, cum ar fi cetățenia activă
  • Studiați subiecte precum înțelegerea securității, mediul și politica mondială, diplomația și finalizați o disertație
  • Explorați politica ca o activitate umană cu o perspectivă locală, națională și globală
  • Studiați ideile, ideologiile, politicile și instituțiile care stau la baza politicii moderne
  • Înțelegeți aspecte politice complexe și susțineți soluții la probleme
  • Evaluați natura și distribuția sistemelor de putere, a proceselor și a instituțiilor de guvernare
  • să analizeze diferite interpretări ale evenimentelor și problemelor politice, sintetizând informațiile relevante, exercitând un raționament critic și construind argumente argumentate
  • să analizeze problemele presante cu care ne confruntăm în prezent, cum ar fi schimbările climatice, drepturile omului, migrația și criza capitalismului.
  • să exploreze modul în care rolul statului, relațiile internaționale de putere, etica, precum și mișcările politice și ideologiile, cum ar fi marxismul, au implicații profunde asupra organizării societății noastre.
  • Efectuați un stagiu de voluntariat care să vă ofere experiență de lucru în domeniu
  • Îmbinați gândirea critică, abilitățile analitice și de rezolvare a problemelor

Aflați mai multe

Învățare imersivă

Cu gama noastră de evenimente politice, opțiuni de voluntariat, oportunități de studiu în străinătate și vorbitori invitați, vă veți putea cufunda într-un mediu bogat de învățare și practică care vă va pregăti pe deplin pentru cariera pe care o alegeți.

Voluntariat

În cadrul modulului nostru de cetățenie activă, veți efectua un stagiu de voluntariat la alegere, ajutându-i pe cei nevoiași - fie că este vorba de a-i ajuta pe refugiați să învețe limba engleză, de a lucra la o bancă de alimente sau de a preda într-o țară străină.

Studiu practic

Veți avea ocazia să concepeți un proiect simulat destinat unei organizații neguvernamentale. Veți exersa cum să vă susțineți ideile în timpul unui interviu de probă, îmbunătățindu-vă astfel abilitățile de angajare. Studenții anteriori au explorat modalități de limitare a problemelor cauzate de globalizare.

Expertiză de cercetare

Toată echipa noastră de cursanți este activă în domeniul cercetării și lucrează în întreaga lume pentru dezvoltarea societății. Mulți dintre ei efectuează cercetări finanțate de guvern și contribuie la consilierea UE în materie de politici. Aceste legături vă vor ajuta să vă asigurați că conținutul cursului dvs. este aplicabil în lumea largă și ar putea fi de ajutor dacă scrieți un proiect sau propuneri de cercetare pentru organizații internaționale.

De ce să studiezi Politica la Universitatea Leeds Beckett...

• Trasee disponibile, cu opțiunea de a schimba direcția după anul 1
  • Oportunități fantastice de plasament
  • Prelegeri invitate, inclusiv festivalul anual de politică și relații internaționale
  • Oportunități de voluntariat și de studiu în străinătate

Tariful UCAS al studenților acceptați la turism, transport și călătorii

• All Degrees
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Politics with International Relations, BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Politică cu relații internaționale BA (Hons)

Clasamentul Leeds Beckett University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Leeds Beckett University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Studii socio-umaniste

Științe sociale

[Publicat 26 octombrie, 2022]

Vezi toate cele 23 clasamente universitare pentru Leeds Beckett University

Despre Leeds Beckett University

Înființată în 1824, Universitatea Leeds Beckett este situată în partea de nord a centrului orașului Leeds. În zonă se află o varietate de clădiri din campus, inclusiv sediul Politehnicii, Electric Press, Old Broadcasting House, Școala de Afaceri a universității și multe altele. Leeds este orașul ideal pentru studenți, cu o abundență de activități și de viață de noapte de care puteți profita, precum și un serviciu de autobuz fiabil pentru a vă deplasa cu ușurință.

Lista cu 121 cursuri de licență și masterat de la Leeds Beckett University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Leeds Beckett University

• Day in the Life at Headingley Campus | Student Vlog
  • Five reasons to study at Leeds Beckett | Student vlog