Harlow College
Educația și îngrijirea copiilor de vârstă mică HNC
Harlow College - Harlow College

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £21871 - £30502 £18376 - £32529 £21291 - £39327

Sub rezerva validării, acest curs se poate transforma într-un Foundation Degree validat de ARU din 2024, cu un top-up direct la o diplomă completă disponibilă.

Acest curs oferă cunoștințe extinse de dezvoltare profesională, curriculum pentru copii de vârstă fragedă, precum și comunicare, valori și leadership pentru practicienii avansați în domeniul educației timpurii. Veți dobândi o înțelegere a etapelor și secvențelor de dezvoltare a creierului, a dezvoltării fizice și a abilităților sociale. Cel mai important este că veți obține un statut profesional care vă va permite să lucrați cu copiii sau să avansați la universitate pentru a obține o diplomă în domeniul educației timpurii, o diplomă de predare sau o diplomă în studii privind copilăria.

Cursul este cel mai potrivit pentru cei care lucrează în sectorul educației și al educației timpurii. Este, de asemenea, potrivit pentru cei care doresc să devină profesori, să gestioneze în sectorul de educație timpurie sau să lucreze cu copiii în sectorul educațional.

Cursul este alcătuit din unități care sunt predate în clasă și evaluate prin:

- Observații

- Prezentări Powerpoint

- Conturi reflectorizante

**- Nu, nu.

- Declarații ale martorilor

Acest curs include un plasament care le permite cursanților să lucreze cu bebeluși și copii în școli primare, grădinițe și centre de îngrijire a vârstei mici.

După absolvirea HND, poate fi posibil un Top-up la o diplomă completă

După HNC - ați putea cere să vă transferați în anul al doilea al unei diplome. Din nou, contactați direct echipa de admitere a universității după ce ați căutat cursul pe site-ul UCAS. Sau ați putea continua la Harlow College și să vă finalizați HND.

Ați putea avansa în funcții de conducere, în formarea profesorilor de educație timpurie și primară, în asistență socială și în psiholog educațional.

Viabilitatea cursului este condiționată de numărul de înscrieri

**Practică avansată în domeniul educației timpurii HNC** **- Evaluare scrisă 45%** **- Mind Mapping 5%** **- Prezentări 5%** **- Discuții 10%** **- Evaluări practice 25%** **- Cercetare-acțiune 10%** **- ** HNC are o cerință de plasament obligatoriu de 600 de ore. Acest stagiu este îndeplinit de studenți care lucrează cel puțin 2 zile pe săptămână, plătite sau neplătite, într-un mediu. Vă rugăm să rețineți, de asemenea, că sunt necesare minimum 100 de ore în fiecare dintre cele trei categorii de vârstă: sub 2 ani, 2 ani-4 ani și 5 ani-7 ani. Restul de 300 de ore pot fi din intervalul de vârstă/situația aleasă de student.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Early Childhood Education and Care, HNC, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Educația și îngrijirea copiilor de vârstă mică HNC

Anglia £5990
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £5990
Scoția £5990
Țara Galilor £5990

**Inclus în taxă: **

10 lire sterline de imprimare gratuită pe an

Toată școlarizarea și evaluarea

Despre Harlow College

Harlow College este o instituție axată pe furnizarea de cursuri de educație suplimentară, în campusul lor din orașul englez Harlow. În acest colegiu de dimensiuni medii învață aproximativ 6.000 de absolvenți de liceu pe an la cursuri de nivel A și cursuri profesionale și aproximativ 2.000 de cursanți adulți la cursuri care includ matematică și engleză, învățământ la distanță și formare profesională pentru funcții de conducere.

Lista cu 6 cursuri de licență și masterat de la Harlow College - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Harlow College

• Behind the Scenes: BETT Week at Harlow College
  • Advice from our students to new students starting in September