Grimsby Institute
Managementul animalelor (Top-Up) BSc (Hons)
Grimsby Institute - Grimsby Institute

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 20 absolvenți de Animal Management (Top-Up) BSc (Hons) și pentru alte cursuri de CAH25 de la Grimsby Institute pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru CAH25.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £20903 £17931 £21753
Interval de 25-75 procente £17825 - £24915 £12598 - £22386 £15916 - £27274

Acest curs este validat de Universitatea din Hull.

BSc (Hons) în Managementul Animalelor Top-Up va dezvolta înțelegerea aplicată a studenților cu privire la modul în care animalele sunt gestionate în prezent și va încuraja luarea în considerare a modului în care practicile pot evolua în viitor..

Programul este conceput pentru a permite studenților să dezvolte competențe în practicile fundamentale pentru menținerea sănătății și bunăstării generale a animalelor. Rezultatele programului și ale modulelor vor oferi studenților posibilitatea de a obține oportunități de a-și dezvolta capacitatea de angajare în cadrul industriei de gestionare a animalelor prin efectuarea unei experiențe bazate pe muncă. Studenții vor întreprinde proiecte de cercetare independente concepute pentru a dezvolta competențe individuale în urmărirea liniilor de anchetă și interpretarea informațiilor/datelor pentru a trage concluzii eficiente în conformitate cu o problemă sau o întrebare originală stabilită..

Studenții vor fi încurajați să analizeze modul în care practicile și tehnologia se vor schimba pentru a răspunde nevoilor generațiilor viitoare și vor oferi studenților oportunități pentru a dezvolta cunoștințele și competențele necesare pentru a lucra eficient în cadrul sectorului de îngrijire a animalelor de mâine și pentru a fi valoroși pentru acesta. Studenții vor dezvolta cunoștințe și vor înțelege modul în care inovația conduce evoluția domeniilor cheie din cadrul gestionării animalelor, cum ar fi medicina veterinară, conservarea faunei sălbatice in-situ și ex-situ, salvarea animalelor, comportamentul animalelor și nutriția.

Obiective cheie:

• Analizați practicile și tehnologiile inovatoare și durabile care răspund nevoilor actuale și viitoare ale industriei de gestionare a animalelor;
  • să dezvolte abilități de cercetare academică care să permită investigarea întrebărilor legate de industria de gestionare a animalelor și formularea de concluzii;
  • să cerceteze practicile de afaceri și să analizeze atributele care conduc la succesul prezent și viitor în cadrul industriei de gestionare a animalelor;
  • să dezvolte și să aplice competențe în gestionarea animalelor și să reflecteze asupra performanțelor personale pentru a îmbunătăți capacitatea de angajare în prezent și în viitor;
  • să inspecteze și să raporteze cu privire la dezvoltarea și potențialul viitor al interacțiunilor antrozoologice și la rolul animalelor în societatea umană.

Acest curs este conceput în principal pentru învățarea față în față, cu participarea la lecții în timpul orelor specificate în documentul de validare. Cu toate acestea, pot exista perioade de studiu în care guvernul recomandă TEC Partnership că nu este sigur să se deschidă campusurile sau există un acces limitat din cauza măsurilor de distanțare socială. În cazul în care campusul este închis, TEC Partnership va susține sesiunile online și vă va oferi sprijinul și resursele necesare de la distanță. În cazul în care accesul este limitat din cauza măsurilor de distanțare socială, se va adopta un model mixt, în care unele lecții se vor desfășura în grupuri mici, iar altele vor folosi sesiuni și sprijin online. Vom lua decizii cu privire la orele de predare pentru fiecare program, pe măsură ce sfaturile guvernului devin mai clare. În ceea ce privește plasamentele din cadrul programului dumneavoastră, TEC Partnership va face tot posibilul pentru a se asigura că aveți posibilitatea de a finaliza elementul de plasament al programului dumneavoastră și/sau, dacă este posibil, va modifica programul, eliminând cerința de plasament (sau o parte din acesta), dacă este necesar.

**Evaluare teoretică ** Modulele bazate pe teorie vor fi evaluate folosind o serie de tehnici, cum ar fi prezentări, postere, eseuri formale, site-uri web, planuri de afaceri și disertații de proiecte de cercetare. **Evaluare practică ** Modulele bazate pe lucrări practice vor fi evaluate din nou prin utilizarea unei serii de tehnici, cum ar fi reflecția studenților și observațiile / feedback-ul supraveghetorului.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Animal Management (Top-Up), BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Managementul animalelor (Top-Up) BSc (Hons)

Costurile de cazare sunt de 85-105 lire sterline pe săptămână.

Despre Grimsby Institute

Grimsby Institute este un colegiu care își concentrează ofertele academice asupra educației ulterioare, a învățământului superior și a experienței de muncă prin intermediul stagiilor de ucenicie. Campusul principal al institutului este situat în orașul portuar englez Grimsby. Studenții de la sediul din Nuns Corner se bucură de o atmosferă vibrantă și plină de viață, alături de alți aproximativ 16.000 de cursanți, și de acces la facilități precum un teatru, o sală de fitness, o grădiniță și multe altele.

Lista cu 50 cursuri de licență și masterat de la Grimsby Institute - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Grimsby Institute

• What the students say about our BA (Hons) Digital Film & Television Production

University Centre Grimsby