Cardiff Metropolitan University
Program de leadership durabil / 20Twenty Leadership Programme PgCert
Cardiff Metropolitan University - Cardiff Metropolitan University

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £23859 £19123 £20996
Interval de 25-75 procente £19362 - £27716 £13372 - £24754 £14943 - £27676

Cursul de leadership cu sediul în Cardiff are o durată de 10 luni și este împărțit în 6 ateliere de lucru de două zile. Prima jumătate a programului este concepută pentru a vă recunoaște și dezvolta propriul stil de leadership printr-o serie de ateliere practice și coaching individual pentru directori. În cea de-a doua jumătate a programului, se organizează o serie de cursuri de perfecționare privind inovarea și gândirea nouă pe o varietate de teme de afaceri - inclusiv procese Lean, crearea unui brand, maximizarea vânzărilor și pregătirea afacerii pentru investitori.

Elementele practice introduse pe parcursul programului sunt susținute de oportunități de obținere a unei serii de calificări de la Chartered Management Institute (CMI), inclusiv un certificat CMI de nivel 7 în leadership, împreună cu un certificat postuniversitar (PgC) în leadership durabil. În urma finalizării cu succes a PgC, se vor obține 60 de credite la nivel de masterat, iar aceste credite pot fi utilizate pentru noul Executive MBA . Studenții au, de asemenea, opțiunea de a-și continua studiile pentru a obține titlul de Chartered Manager sau "CMgr".

Cu toate acestea, obiectivul principal al programului 20Twenty Leadership este de a determina participanții să dezvolte o strategie de creștere pe trei ani pentru afacerea sau departamentul lor. Prin urmare, toate atelierele de lucru și sarcinile se bazează pe nevoile afacerii în ceea ce privește stimularea creșterii durabile. Acesta este ceea ce face ca acest program să fie diferit de alte programe de dezvoltare a leadershipului - va oferi rezultate durabile cu beneficii tangibile.

Fiecare grup de participanți ia parte la o serie de ateliere de lucru, seturi de învățare prin acțiune, cursuri de masterat, mentorat de afaceri și coaching executiv, concentrându-se pe domenii cheie, cum ar fi:

- Proiect de creștere strategică: SGP transferă învățarea din sala de clasă la locul de muncă cu un plan de creștere a afacerii pe 3 ani pentru departamentul sau compania dumneavoastră. Acesta se poate referi la elemente precum creșterea profitului sau a cifrei de afaceri, schimbarea stilului de conducere, reducerea costurilor, rotația personalului, creșterea angajamentului personalului, creșterea productivității sau reducerea risipei.

Practică și stiluri de conducere și management

Instrumente și tehnici de leadership

-Contabilitate și finanțe

Oportunități de creștere și strategie

Instrumente și cadre strategice

Marketing și Social Media

Creativitate și inovație

Motivare, echipe și managementul oamenilor

Inteligența emoțională și reziliența

Starea de spirit antreprenorial

-Executive Coaching

.

Notarea și timpul de studiu

• All other courses
    • Foundation / Pathway Courses
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sustainable Leadership / 20Twenty Leadership Programme, PgCert, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Vă rugăm să contactați echipa de curs pentru a discuta cerințele de intrare

Taxe de școlarizare Program de leadership durabil / 20Twenty Leadership Programme PgCert

Irlanda £1950
Anglia £1950
Irlanda de Nord (Marea Britanie) £1950
Scoția £1950
Țara Galilor £1950

Taxele de școlarizare:

Taxele pentru program sunt de 1950 de lire sterline. Vă rugăm să contactați echipa de curs pentru informații suplimentare. În prezent, există o finanțare FSE disponibilă de până la 100% din taxele de participare pentru IMM-urile din sud-estul Țării Galilor.

Clasamentul Cardiff Metropolitan University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 16 clasamente universitare pentru Cardiff Metropolitan University

Despre Cardiff Metropolitan University

Universitatea Metropolitană Cardiff, cunoscută și sub numele de CardiffMet, a fost înființată în 1976 în micul oraș Cardiff, Țara Galilor. Această universitate deține peste 1.000 de camere de reședință studențească și se mândrește cu faptul că locuințele de aici sunt mai mult decât un simplu loc de dormit. Cei care locuiesc la fața locului au acces la evenimente sociale frecvente și gratuite care au loc în apropiere, asigurându-se că cei care învață aici au la fel de multe oportunități de a stabili relații ca și de a reuși din punct de vedere academic.

Lista cu 183 cursuri de licență și masterat de la Cardiff Metropolitan University - Catalogul cursurilor

• Student Life in Cardiff - Cardiff Metropolitan University - Living in Cardiff as a student
  • Cardiff Metropolitan University International Video
  • Advice for Cardiff Met Applicants from Nigerian Students