Brunel University
Sisteme avansate de fabricație MSc
Brunel University - Brunel University

Gradul nostru Advanced Manufacturing Systems MSc se concentrează pe oferirea unei oportunități unice de învățare pentru a dezvolta cunoștințe și abilități aprofundate în domeniul producției avansate, cu scopul de a produce ingineri și cercetători de vârf necesari pentru fabricarea inteligentă orientată spre industria 4.0 pentru a îmbunătăți produsele și procesele de producție.

Acest curs este conceput pentru a aborda provocările sistemelor moderne de producție și ale întreprinderilor. Acesta acoperă o gamă largă de subiecte care vă permite să apreciați și să abordați complexitatea mediilor industriale moderne. Veți învăța cele mai recente tehnici în domeniul ingineriei de fabricație și a sistemelor și veți lucra la chestiuni și probleme reale oferite de partenerii noștri industriali.

Construit pe baza cercetării și expertizei noastre de clasă mondială, acest grad abordează întregul spectru de subiecte privind producția avansată, inclusiv proiectarea avansată, tehnologiile de producție, inclusiv simularea producției și robotica, senzorii și măsurătorile, analiza datelor, managementul ingineriei calității și managementul lanțului de aprovizionare.

Cursul este dezvoltat cu ajutorul unor recomandări industriale solide și cu un echilibru adecvat între teorie și practică. Veți fi predat de o echipă de personal expert și de colaboratori din industrie și veți avea acces la resurse și facilități de laborator excelente, inclusiv la cele mai recente instrumente software de inginerie.

Gradul de masterat în sisteme avansate de fabricație de la Brunel este acreditat de Instituția Inginerilor Mecanici (IMechE) și de Instituția de Inginerie și Tehnologie (IET). Se studiază cu normă întreagă pe parcursul unui an și puteți începe cursul fie în septembrie, fie în ianuarie.

• All other courses
    • Graduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Graduate Degrees Law
    • Graduate Degrees Science, Technology and IT
    • Undergraduate Degrees Arts, Social Sciences, Education and Social Work
    • Undergraduate Degrees Law
    • Undergraduate Degrees Science, Technology and IT

În fiecare an, Universitatea Brunel din Londra oferă peste 600 de burse, burse și reduceri studenților din țară, din UE și din străinătate. Pentru a aplica, va trebui să fi primit o ofertă la unul dintre cursurile noastre și să fi depus cererea corespunzătoare. Vă rugăm să vizitați site-ul nostru pentru a descoperi mai multe. https://www.brunel.ac.uk/scholarships
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Advanced Manufacturing Systems, MSc, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

A 2:2 (sau mai mult) diplomă cu onoruri din Marea Britanie sau o calificare echivalentă recunoscută la nivel internațional într-un domeniu ingineresc, științific sau tehnologic; disciplină de matematică sau statistică Alte subiecte cu experiență profesională relevantă vor fi evaluate individual.

Clasamentul Brunel University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 32 clasamente universitare pentru Brunel University

Despre Brunel University

Înființată în 1957, Universitatea Brunel este situată în cadrul suburban al marelui oraș Uxbridge, Londra. Datorită locației universității, Brunel University dispune de numeroase legături de transport public către Londra, pe care studenții le folosesc pentru a-și extinde opțiunile atunci când vine vorba de stagii de practică. Rata de admitere este mai mică decât în cazul multor universități, așa că solicitanții ar trebui să își pregătească bine declarațiile personale și interviurile atunci când aplică pentru a se înscrie aici.

Lista cu 270 cursuri de licență și masterat de la Brunel University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Brunel University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Brunel campus life: Union of Brunel Students
  • Brunel campus life: Brunel International and London Brunel International College
  • Creative Writing BA | Brunel University London
  • Being an international student | Brunel University London
  • Education BA | Brunel University London
  • Education students discuss their careers and futures | Brunel University London

Brunel University London