Bath Spa University
Practica profesională în învățământul superior MA
Bath Spa University - Bath Spa University

Un program pentru a ajuta personalul și studenții cercetători să abordeze provocările cheie ale muncii în învățământul superior.

• Oportunități de dezvoltare profesională acreditată, concepute pentru a răspunde nevoilor celor care lucrează în contexte de învățământ superior, prin valorificarea creditelor relevante anterioare sau a burselor HEA.
  • Urmăriți dezvoltarea profesională în propriul ritm. Oferim modele flexibile de înscriere, de livrare a cursurilor și de acumulare a creditelor.
  • Activitățile de învățare și sarcinile de evaluare au o orientare practică și pot fi adaptate pentru a reflecta nevoile mediului dumneavoastră de lucru.

Acest curs de masterat flexibil este conceput pentru a vă sprijini dezvoltarea profesională continuă printr-o gamă de opțiuni de module și oferă atât calificări intermediare, cât și statut de acreditare externă (HEA) (numai pentru cei care au o practică didactică adecvată în învățământul superior). Veți alege modulele în funcție de rolul și interesele dvs. și veți studia pe o perioadă de doi până la cinci ani.

Cursul este potrivit pentru cadrele universitare, personalul serviciilor profesionale și studenții cercetători și se poate baza pe PGCerturi anterioare relevante (în practica HE) sau pe bursele HEA prin acreditarea învățării anterioare. În calitate de membru al personalului sau de student cercetător, programul PPHE vă va ajuta să faceți față provocărilor cheie ale muncii în lumea în schimbare rapidă a învățământului superior, obținând în același timp credite și calificări postuniversitare pentru dezvoltarea dumneavoastră profesională.

Aceste provocări - legate de predare, sprijinirea învățării studenților, capacitatea de inserție profesională, durabilitatea, noile tehnologii, managementul echipelor, spiritul antreprenorial, asigurarea calității și responsabilitatea externă - se referă la întreaga activitate a învățământului superior și rareori pot fi abordate în mod izolat. Ele ridică multe întrebări cu privire la modul în care se poate îmbunătăți cel mai bine predarea și cercetarea în anumite contexte și la modul în care managerii și administratorii pot îmbunătăți eficacitatea și eficiența practicilor actuale, nu în ultimul rând în ceea ce privește abordarea nevoilor și aspirațiilor studenților, îmbogățirea experiențelor de învățare ale acestora și creșterea valorii durabile a rezultatelor învățării lor.

Evaluarea pentru toate modulele se face prin lucrări de curs, pe baza îndeplinirii unor sarcini menite să promoveze înțelegerea, îmbunătățirea și/sau aplicarea practicilor profesionale din învățământul superior pentru propria practică.

• Foundation
    • Mphil / PhD
    • PGCE
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Professional Practice in Higher Education, MA, dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Trebuie să lucrați, sau să fiți student de cercetare, într-o instituție de învățământ superior (inclusiv HE în FE) în timpul studiilor part time la acest curs. Activitățile și evaluările se bazează pe practica dvs. profesională actuală în domeniul HE. Aceasta include atât personalul academic, cât și cel al serviciilor profesionale. Întrebați cu echipa cursului pentru a discuta.

În mod normal, vi se va cere să dețineți o diplomă de licență acordată de o instituție de învățământ superior din Regatul Unit sau o calificare echivalentă din străinătate. Solicitanții care nu posedă o diplomă de licență sau o calificare profesională echivalentă, dar care au cel puțin doi ani de experiență profesională relevantă pentru program sunt, de asemenea, bineveniți să aplice și vor fi invitați să participe la un interviu de admitere.

Dacă dețineți deja o calificare, cum ar fi un PGCert în domeniul învățământului superior (învățare și predare sau practică academică) sau o bursă a Academiei de Învățământ Superior, cursul se poate baza pe aceasta pentru a obține o calificare superioară. Prin urmare, acest curs este potrivit în primul rând pentru cei care locuiesc și lucrează în Regatul Unit, capabili să călătorească la Bath în mod regulat pentru a studia cu jumătate de normă în paralel cu activitatea lor în domeniul HE.

Taxe de școlarizare Practica profesională în învățământul superior MA

Clasamentul Bath Spa University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Vezi toate cele 9 clasamente universitare pentru Bath Spa University

Despre Bath Spa University

Universitatea Bath Spa este situată la periferia rurală a orașului englez cu același nume, Bath. Această instituție de învățământ superior se mândrește cu faptul că dispune de resursele facultății și de inițiativa de a trata studenții ca indivizi, învățându-le punctele forte și punctele slabe, putându-i astfel ajuta să găsească locuri de muncă care să se alinieze cu obiectivele lor. În timpul liber, puteți găsi experiențe academice și sociale prin cele peste 70 de cluburi și societăți studențești de la Bath Spa.

Lista cu 240 cursuri de licență și masterat de la Bath Spa University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bath Spa University

• Bath Spa University Bus Service
  • Why Bath Spa University?
  • LLB (Hons) Law at Bath Spa University
  • Bath Spa University - advice from graduating students
  • BA Theatre, Festival and Event Production

Newton Park Campus