Bath Spa University
Tehnologie muzicală creativă (jocuri și media interactive) BA (Hons)
Bath Spa University - Bath Spa University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 20 absolvenți de Creative Music Technology (Games and Interactive Media) BA (Hons) și pentru alte cursuri de alții în tehnologie de la Bath Spa University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru alții în tehnologie.

Pe baza datelor provenite în principal de la studenți licențiați

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Interval de 25-75 procente £20546 - £28431 £16630 - £28322 £19281 - £33477

Persecutați-vă pasiunea pentru jocuri și media interactivă pe diploma noastră de licență Creative Music Technology, axată pe industrie.

• Creați impact și semnificație în sunet și muzică pentru jocuri și media interactive.
  • Dezvoltați un portofoliu impresionant de lucrări inovatoare și creative, orientate spre industrie, prin intermediul sarcinilor dvs.
  • Câștigați abilitățile, încrederea și experiența la standarde profesionale de care aveți nevoie pentru a urma o carieră în audio pentru jocuri.

Jocurile de noroc sunt în prezent o pasiune la fel de populară ca vizionarea de filme sau ascultarea de muzică. Industria jocurilor de noroc din Marea Britanie este în creștere exponențială, iar evoluțiile interesante continuă pe scena web interactivă și a conținutului media.

Creative Music Technology (Games and Interactive Media) este conceput pentru a vă oferi abilități la standarde industriale și încredere în sunet, muzică și producție audio pentru jocuri și conținut media interactiv. Aceasta include crearea de efecte sonore inovatoare, compoziție și orchestrație muzicală, înregistrare vocală și post-producție audio.

Marea majoritate a evaluării se face prin lucrări de curs, majoritatea temelor având ca scop dezvoltarea portofoliului dumneavoastră profesional. De asemenea, ne angajăm să vă dezvoltăm abilitățile de comunicare, ca o modalitate de a vă împuternici să discutați despre propria dvs. muncă și despre munca altora. Tutorii sunt întotdeauna disponibili pentru a sprijini temele și preferințele particulare de stil de evaluare, dacă este necesar.

Tariful UCAS al studenților acceptați la alții în tehnologie

Cerințe de calificare

Minim 3 A Levels cu BBB - cel puțin 2 dintre disciplinele de știință sau matematică. Pentru a fi luat în considerare pentru intrarea în anul al doilea, minimum 3 A Levels la ABB, cu AB la 2 materii de știință sau matematică (inclusiv materia (materiile) nominalizată (nominalizate) pentru onoruri - A în materie pentru Single Honours sau AB în materie pentru Joint Honours). De asemenea, este necesar: GCSE la C sau mai sus în limba engleză sau limba engleză, matematică și fie în chimie, fie în biologie sau în științe cu dublă atribuire.

Diploma de acces la HE

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (prima predare din septembrie 2016)

Nota minimă C la componenta de bază.

Cerințe privind limba engleză

Nivel Detalii suplimentare
IELTS (Academic) 6

Cerințe privind limba engleză pentru candidații internaționali și din UE - IELTS 6.0 - pentru cetățenii cu viză, cu un punctaj minim de IELTS 5.5 la fiecare element.

Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Creative Music Technology (Games and Interactive Media), BA (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Tehnologie muzicală creativă (jocuri și media interactive) BA (Hons)

EU £16905
Internațional £16905

• an 2
  • an 3

Clasamentul Bath Spa University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Bath Spa University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

Arte vizuale și interpretare

Muzică

[Publicat 08 iunie, 2023]
    Muzică

[Publicat 09 septembrie, 2023]

Vezi toate cele 9 clasamente universitare pentru Bath Spa University

Despre Bath Spa University

Universitatea Bath Spa este situată la periferia rurală a orașului englez cu același nume, Bath. Această instituție de învățământ superior se mândrește cu faptul că dispune de resursele facultății și de inițiativa de a trata studenții ca indivizi, învățându-le punctele forte și punctele slabe, putându-i astfel ajuta să găsească locuri de muncă care să se alinieze cu obiectivele lor. În timpul liber, puteți găsi experiențe academice și sociale prin cele peste 70 de cluburi și societăți studențești de la Bath Spa.

Lista cu 240 cursuri de licență și masterat de la Bath Spa University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Bath Spa University

• Bath Spa University Bus Service
  • Why Bath Spa University?
  • LLB (Hons) Law at Bath Spa University
  • Bath Spa University - advice from graduating students
  • BA Theatre, Festival and Event Production

Muzică BA (Hons)