Anglia Ruskin University
Antrenor sportiv și educație fizică [cu an de pregătire] BSc (Hons)
Anglia Ruskin University - Anglia Ruskin University

Mai jos puteți vedea recenzii pentru cursuri de la 15 absolvenți de Sport Coaching and Physical Education [with Foundation Year] BSc (Hons) și pentru alte cursuri de CAH03 de la Anglia Ruskin University pentru fiecare dintre întrebările din chestionar, comparate cu media pentru toate cursurile de licență din UK pentru CAH03.

Nivelul de salarizare al tuturor absolvenților de din Marea Britanie (în principal licențiați)

Salariul mediu £22438 £20448 £24818
Interval de 25-75 procente £18849 - £25991 £15981 - £24541 £19498 - £30391

Antrenorii sportivi instruiesc, antrenează și dirijează sportivi sau echipe, gestionând dezvoltarea abilităților în vederea atingerii unui obiectiv specific. Gradul nostru inovator combină o abordare științifică a coaching-ului cu experiența practică, cu un an de fundație care vă va dezvolta cunoștințele științifice.

Cursul nostru extins se adresează celor care nu au o pregătire în domeniul științei, dar sunt pasionați de antrenoratul sportiv, astfel că în primul an veți învăța subiectele esențiale pe care trebuie să le cunoașteți.

Se pune accentul pe cele mai importante aspecte ale antrenamentului sportiv și ale educației fizice, cum ar fi mișcarea umană, pedagogia aplicată în antrenorat (modul în care oamenii predau și învață), dezvoltarea sportivilor pe termen lung, fiziologia și psihologia. Veți învăța cum să vă aplicați cunoștințele pentru a face coachingul mai eficient.

Modulele noastre acoperă abordări teoretice și practice ale antrenamentului și educației fizice. Veți învăța cum să acționați în mod etic și sigur și să aveți încredere în voi, indiferent dacă lucrați independent sau ca membru al unei echipe.

Veți avea acces la facilitățile noastre - inclusiv la Centrul de Energetică și Performanță Umană - și la echipamente specializate, cum ar fi software de analiză a notelor și monitoare de ritm cardiac, sisteme de analiză a oxigenului respirație cu respirație și accelerometre în apartamentul nostru de forță și condiționare.

În timpul cursului, veți avea ocazia să obțineți calificări de antrenor recunoscute la nivel național, să faceți stagii de lucru în școli și cluburi sportive locale și să aplicați pentru programul nostru de stagiu pentru a lucra cu echipe sportive profesioniste. Veți dezvolta abilități experimentale și analitice, precum și abilități transferabile, cum ar fi comunicarea, munca în echipă, rezolvarea problemelor, gândirea creativă și munca independentă.

Oferim burse de studii și burse pentru sportivii promițători

Aprobat de Chartered Institute for the Management of Sport and Physical Activity (CIMSPA).

Pe parcursul cursului, vom folosi o serie de metode de evaluare pentru a vă ajuta să vă măsurați progresul. Vă vom evalua pe parcursul fiecărui an, ceea ce înseamnă că vă putem ajuta să rămâneți pe drumul cel bun. Veți susține examene, teste de aptitudini practice, prezentări, rapoarte științifice, exerciții de manipulare a datelor, critici de studii de caz, evaluări pe calculator și un proiect de cercetare pe un subiect de interes.

Tariful UCAS al studenților acceptați la Sport și Științe ale Exercițiului

• Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Law

Primim cu plăcere solicitări din partea studenților internaționali și din UE și acceptăm o serie de calificări internaționale.
Obțineți sfaturi cu privire la ce cursuri fundamentale sunt cele mai potrivite pentru a studia în continuare la Sport Coaching and Physical Education [with Foundation Year], BSc (Hons), dacă nu îndepliniți cerințele minime în ceea ce privește scorul UCAS, A levels sau cerințele de limbă engleză.

Taxe de școlarizare Antrenor sportiv și educație fizică [cu an de pregătire] BSc (Hons)

Clasamentul Anglia Ruskin University în topurile din Marea Britanie și la nivel mondial.

Rezultatele obținute de Anglia Ruskin University în clasamentele specifice unor domenii conexe.

[Publicat 08 iunie, 2023]

Vezi toate cele 20 clasamente universitare pentru Anglia Ruskin University

Despre Anglia Ruskin University

Fondată în 1858, Universitatea Anglia Ruskin (ARU) este situată în Cambridge, la doar 15 minute de mers pe jos de centrul orașului. Această universitate oferă un catalog extins de cursuri universitare și postuniversitare, precum și 8 opțiuni de locuințe pentru studenți la prețuri distincte. Cambridge este renumit pentru faptul că este un oraș studențesc, iar cei de la ARU pot beneficia de acest lucru, amestecându-se cu acei studenți care lucrează la numeroasele universități din oraș.

Lista cu 290 cursuri de licență și masterat de la Anglia Ruskin University - Catalogul cursurilor

Componența studenților din Anglia Ruskin University

studenți:
absolvenți universitari:
:
  • Anglia Ruskin University London
  • Do the Extraordinary
  • What's it like being an International student at Anglia Ruskin University?
  • Shree discuss student life at ARU Cambridge | ARU International Student Ambassador
  • Why choose Anglia Ruskin University?

Cambridge Campus

Educație fizică și antrenorat sportiv cu un an de fundație BSc (Hons)
(York St John University)
- 0% 15% £14000 118 York În campus cu normă întreagă